Hirdetés
Hirdetés

Laborsuli – élményalapú oktatás minden korosztálynak Marosvásárhelyen

•  Fotó: Lab School

Fotó: Lab School

Mit tanulnak a diákok a Lab School-ban?

Székelyhon

2021. október 01., 11:532021. október 01., 11:53

a Lab School-ban a gyerekek megtanulják a természettudományok gyakorlati alkalmazásait. Egyes laborórákon „saját termékeket” állítanak elő az iskolákban tanult elméleti tudásuk felhasználásával. Ilyenek például különböző illóolajok, parfümök, szappanok, gyertyák. Előállításuk közben újra elmagyarázzuk az iskolákban tanult jelenségeket és kémiai eljárásokat, mint például oldatkészítés, desztillálás, olvadáspont, halmazállapotváltozás, anyagok sűrűsége stb. Nálunk a kémia és kreativitás összetartoznak.

A Lab School-ban pontosan ezért a gyerekek örömmel tanulnak, mert képessé válnak az elméleti tudást gyakorlatba ültetni.

Hirdetés

A diákok látványos kísérleteket végeznek és megtanulják, hogyan zajlik egy igazi laboratóriumi tevékenység.
Megtapasztalják, felfedezik és megértik a természet törvényeit, ezáltal növelik a tudományos felfedezések iránti lelkesedésüket.

Megtanulják kezelni a laboratóriumi eszközöket, véghez vinni különböző kísérleteket. Így nagyobb eséllyel kedvelik meg a tudományos tevékenységeket.

Idén több mint 160 gyermek vett részt sikeresen különböző laborórákon és aktívan, nem passzív tanulással, felfedezték mit is jelentenek a természettudományok, mire használható az a sok elmélet.

•  Fotó: Lab School Galéria

Fotó: Lab School

Kik tanítanak a Lab School-ban?

Oktatóink akadémiai és kutatási tapasztalatokkal rendelkeznek, PhD fokozatot szereztek a Chicagói Egyetemen (USA) és biokémiai mérnöki diplomát a kolozsvári Babeș-Bolyai Egyetemen. Pedagógusképzéssel és sokéves laboratóriumi tapasztalattal rendelkeznek. Kémiaoktatónk tíz éves gyógyszeripari tapasztalattal rendelkezik, a fizika program koordinátora a marosvásárhelyi orvosi egyetemen tanít biofizikát angol és román nyelven.

Milyen csoportok indulnak most?

Két kémia és két fizika csoport indul korosztályok szerint, külön magyar és román csoportok.

A kis kutatók csoportja 1-6 osztályos gyerekeknek szól, ahol látványos kísérletekkel fedezik fel és tanulják meg a kémiát, koruknak megfelelő fizikai-kémiai jelenségeket és kémiai reakciókat ismerhetnek meg. A kísérletekhez csak olyan anyagokat használunk, amelyek a háztartásokban is megtalálhatóak. A laboratóriumban műanyag kémcsövekkel, poharakkal, pipettákkal, műanyag tölcsérekkel dolgozunk.

A nagy kutatók csoportjába 7-12 osztályos diákokat várunk; ők már találkoztak kémiával az iskolában, így alkalmazni tudják a tanórák ismereteit. Megtapasztalják és megértik az iskolában elméletileg vizsgált jelenségeket és kémiai reakciókat. Ezek a laborok az iskolai tananyaggal kapcsolatosak, ezért segítenek a diákoknak jobban megérteni és megtanulni a kémiát, fizikát.

Fizika Bronz Labor 5-8 osztályos diákoknak szól, ahol azt a tudományos módszert alkalmazzuk, hogy megfogalmazunk egy hipotézist, amelyet aztán kísérletileg igazolunk. Olyan témák tartoznak ide, mint például a gravitáció, a folyadékmechanika, az optika, a hullámok és sok más érdekes fizikai jelenség.

Fizika Silver Labort 7-12 osztályos gyerekeknek ajánljuk. Ezeken a laborokon egy teljes kísérletet végezhetnek el a diákok, mérésekkel, adatfeldolgozással. Minden lépés tartalmazza a kísérletek tudományos magyarázatát.
Témáink közé tartoznak többek között a hangsebesség mérése üveggel, a gravitációs gyorsulás mérése inga segítségével, a hullámok fázissebességének mérése gyenge rugóban, a kettős törés megjelenítése 3D-s szemüveg segítségével és sok más érdekes kísérlet.

Külön kiemelném családi foglalkozásainkat, a szappanműhelyt, ahova 6 évesnél idősebb gyermekekkel együtt jöhetnek szülők, nagyszülők, barátok. Kézműves szappanokat készítünk és természetes illóolajokkal illatosítjuk. Színek, illatok, formák, jó hangulat és kémia.

•  Fotó: Lab School Galéria

Fotó: Lab School

Hogyan lehet jelentkezni a Lab School-ba?

Egy rövid űrlap kitöltésével lehet regisztrálni a www.educatie.inmures.ro/labschool/hu kétnyelvű honlapunkon, ahol minden fontos információ megtalálható az időpontokról, árakról, tanárainkról és a helyszínről. További információk kérhetők még a 0773-728 357-es telefonszámon.

Regisztráció azért szükséges, mert a helyek száma korlátozott, az egyes laborórákon maximum 12 diák vehet részt.
Regisztrációt követően telefonon értesítjük a jelentkezőket a laborórák kezdési időpontjáról. A csoportok megalakulása után, október elején indulhatnak a nagy felfedezések. Fontos, hogy maradjanak kíváncsiak a gyerekeink!

(X – fizetett hirdetés)

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 15., vasárnap

Székelyföldön hangot adtak egységnek, tiszteletnek, múltnak és jövőnek – videó

Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.

Székelyföldön hangot adtak egységnek, tiszteletnek, múltnak és jövőnek – videó
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

Semjén Zsolt Gyergyószentmiklóson: küldetésünk, hogy megmaradjunk

Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.

Semjén Zsolt Gyergyószentmiklóson: küldetésünk, hogy megmaradjunk
2026. március 15., vasárnap

Így mutatnak a székelyek piros-fehér-zöldben március 15-én

Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.

Így mutatnak a székelyek piros-fehér-zöldben március 15-én
2026. március 15., vasárnap

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje idézte meg a forradalom hangulatát Marosvásárhelyen

A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje idézte meg a forradalom hangulatát Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

A székely hősök emléke ma is összegyűjti a közösséget Nyergestetőn

Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.

A székely hősök emléke ma is összegyűjti a közösséget Nyergestetőn
2026. március 15., vasárnap

Répássy Róbert Sepsiszentgyörgyön: a magyarok Istene és a székelyek őrizzék meg Székelyföldet

„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.

Répássy Róbert Sepsiszentgyörgyön: a magyarok Istene és a székelyek őrizzék meg Székelyföldet
2026. március 15., vasárnap

Tűz pusztít a jeddi erdő közelében, a lángok egy ház kerítésére is átterjedtek

Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.

Tűz pusztít a jeddi erdő közelében, a lángok egy ház kerítésére is átterjedtek
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

Bandériumgulyással is megidézték a szabadságharc korát Gyergyószentmiklóson

Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.

Bandériumgulyással is megidézték a szabadságharc korát Gyergyószentmiklóson
2026. március 15., vasárnap

Orbán Viktor: sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza

Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.

Orbán Viktor: sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza
2026. március 15., vasárnap

Tűz ütött ki egy 1884-ben épült ortodox műemlék templomban – videóval

Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.

Tűz ütött ki egy 1884-ben épült ortodox műemlék templomban – videóval
Hirdetés