
Fotó: Szovátai Polgármesteri Hivatal
A Maros megyei iskolákban hétfőn kezdődött a Zöld hét, és ennek keretében Szovátán is megszervezték – kísérleti jelleggel – a Lábbusz-programot.
2024. április 22., 15:022024. április 22., 15:02
2024. április 22., 17:372024. április 22., 17:37
„Megmozdul a város, ezúttal gyalogosan” mottóval szervezik meg április 22–26. között Szovátán a Lábbusz-programot. Az S. Illyés Lajos Általános Iskola, valamint a Domokos Kázmér Iskolaközpont diákjait, tanárait arra biztatják, gyalog menjenek iskolába és onnan haza, illetve pénteken kerékpárral is lehet csatlakozni a kezdeményezéshez.
Mint a szovátai városháza sajtószóvivője, Farkas Júlia elmondta, a szülők kérték, hogy a Zöld héten próbálják ki Szovátán is a lábbuszozást, a gyalogos közlekedésre biztatva a gyerekeket.
„Miután az igazgatók lelkesen álltak a kezdeményezéshez, elkezdtük megszervezni a programot. A város különböző részeiből felnőttek kísérik a diákokat az iskolába. A kísérők leginkább tanárok, önkormányzati dolgozók, a tanácsosi testület tagjai és önkéntes szülők.
Pénteken biciklivel is lehet csatlakozni a kezdeményezéshez a Lábbusztól függetlenül. A felnőtt kíséret a kerékpáros menethez 7.30-tól a szakadáti katolikus kápolnától a Domokos Kázmér Általános Iskoláig, valamint a Parajdi út Május 1. utcai bejáratától az S. Illyés Általános Iskoláig biztosított” – mondta a sajtószóvivő.
A gyerekek általában iskolabusszal vagy autóval, valamint gyalog jutnak el az iskolájukba. Az esős, hideg idő ellenére első nap közel ötvenen csatlakoztak a Lábbusz-programhoz.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
szóljon hozzá!