
A kutya segítségével szocializálódnak a gyermekek
Fotó: Barabás Orsolya
Kutyával kísért tevékenységet szervezett a Gyulafehérvári Caritas a gyermekek számára a gyergyószentmiklósi Szent István-plébánián. A program során egész héten délelőtt és délutánonként másfél-két órában foglalkoznak a résztvevőkkel.
2021. július 27., 14:032021. július 27., 14:03
Naponta 14 gyermek vesz részt a Gyulafehérvári Caritas által Gyergyószentmiklóson, a Szent István-plébánián megszervezett kutyával kísért tevékenységen, amelyet két korcsoportnak szántak, a 4–7, illetve 7–9 évesek vehetnek részt.
Kassay Noémi, a program gyergyói koordinátora elmondta, kérték az óvónőket, tanítókat, hogy ha csoportjukban, osztályukban van olyan gyerek, aki társas kapcsolataiban nehézségekkel küzd, szólítsák meg a szülőket, és irányítsák a tevékenységeikre. Az ötnapos program nem terápia, minden résztvevő a maga szintjén kapcsolódik be a tevékenységbe, ismerkedik a kutyával.
Fotó: Barabás Orsolya
„A szocializáció, egymás közötti viszonyulások feloldása a cél, nagyon sok a szorongó gyerek a kutya jelenlétében vagy nagyon sok az a gyerek, aki túl merész a kutyával szemben, ezeket próbáljuk kicsit kiegyensúlyozni. Megtanítjuk a gyereknek és a szülőnek, hogyan szabad egy kutyához közeledni. Fontos, hogy a foglalkozásoknak legyen nevelő jellege, a gyerekek jól érezzék magukat” – hangsúlyozta Fülöp Csilla terapeuta, kutyafelvezető.
Nincs korhatárhoz kötve az ilyen jellegű kutyával kísért tevékenység, a nagyon kicsiknél elsősorban a kapcsolatvétel történik meg az állattal, és a szülő tanulja meg, hogyan segítse a gyermekét a kutyákhoz való viszonyulásban.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
szóljon hozzá!