
Három kutyatetem és két bocs került elő a medve üregéből
Fotó: Olvasói felvétel
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
2025. február 04., 17:302025. február 04., 17:30
2025. február 05., 07:462025. február 05., 07:46
Medve jelenlétére figyelmeztette a Szentábrahám községhez tartozó Gagy lakóit kedden délelőtt a Ro-Alert rendszer, így a törvény által szabályozott bizottság tagjai a helyszínre siettek.
Fazakas Attila, a Hubertus Vadásztársaság igazgatója a Székelyhonnak elmondta, egy kétbocsos anyamedve okozta a gondokat, amelynek alig száz méterre van a barlangja a gagyi kertektől. Meglátva a vadállatot, a lakó tárcsázta a 112-es segélyhívószámot.
Végül a hatóságok elhajtották az anyamedvét, majd megvizsgálták az üreget is, ahol tanyázott. Abban két bocsot, illetve három kutya tetemét találták meg.
• Videó: Hubertus Vadásztársaság
Utóbbiakat vélhetően hétfőn ölhette meg a nagyvad. „Valószínűleg érezték a kutyák a medvék szagát, így ugatva közelítették meg az üreget. Ez lehetett a vesztük” – magyarázta a szakember.
Az igazgató egyébként bízik benne, hogy az emberi mozgással annyira megzavarták az anyamedvét, hogy az el fogja vinni bocsait a település közeléből. Erre volt is példa korábbi hasonló esetekben. Ha mégsem az elképzeléseik szerint alakulnak a dolgok, akkor ismét intézkedni fognak.
– így Fazakas. Addig is arra kér mindenkit, hogy mindenképp kerüljék el az üreg környékét, hiszen visszatérhet a nagyvad, amely kicsinyeit védve rátámadhat az emberekre.
Azt is elmondta, hogy korábban is volt probléma az említett példánnyal a faluban, amikor ugyancsak kutyákat ölt meg. „Csoda, hogy eddig nem támadt emberre a medve, hiszen a barlangjának környéke ismert szánkózóhelynek számít” – zárta beszélgetésünket.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
szóljon hozzá!