
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egy feljelentés nyomán kezdtek vizsgálódni a mezőzáhi rendőrök, majd azonosították azt a 13 éves fiatalt, aki agyonvert egy kutyát, és ezzel a közösségi oldalon hencegett.
2020. június 04., 11:342020. június 04., 11:34
A Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Farcas tájékoztatása szerint szerdán este az 112-es segélyhívó számon jelentette be egy nő, hogy a közösségi hálón valaki azzal henceg, hogy megkínzott és agyonvert egy kutyát. A mezőzáhi rendőrök kezdtek vizsgálódni az ügyben, majd azonosították azt a 13 éves mezőbodoni fiatalt, aki a gyanú szerint elkövette a tettet.
A közösségi hálóra felkerült videón jól látszik, hogy a fiú egy lapáttal ütlegeli a kutyát, amíg az el nem pusztul. Akkor elásta a tetemet. Az egész tettet egy másik személy lefilmezte, majd a felvételt közzétették. A rendőrök bűnügyi eljárás kezdeményeztek a fiatalkorú gyanúsított ellen.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
szóljon hozzá!