
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Arra gyanakodnak Székelyudvarhelyen, hogy valaki kutyákat próbált megmérgezni a városi parkban, ugyanis mérgező anyaggal átitatott rongydarabokat találtak. A helyi rendőrség fokozott figyelemre inti a kutyatulajdonosokat.
2021. február 07., 15:032021. február 07., 15:03
Bokrok alá és fák tövéhez, az olvadó hóba több helyen is szétvágott rongydarabokat szórt szét valaki a székelyudvarhelyi városi parkban. A helyi rendőrséget egy kutyatulajdonos értesítette, az egység munkatársaink helyszíni szemléje után kiderült, nagy valószínűséggel mérgező anyaggal voltak átitatva a szétszórt szövetdarabok.
„A zöldövezetekben, illetve a fák és bokrok töveinél szétszórt szövetdarabokat valószínűleg átitathatták valamivel, ugyanis tudomásunk szerint ezeket több kutya is próbálta már megenni, és néhányan közülük rosszul is lettek, tüneteik jelentkeztek” – tájékoztatott a helyi rendőrség. Később
„Kollégáink figyelemmel kísérik a városi parkot és környékét, de az eset mielőbbi megoldása érdekében arra kérjük önöket, hogy ha bármi gyanúsat észlelnek, esetleg információval rendelkeznek az eset kapcsán, azonnal értesítsenek bennünket a 0266–210210-es telefonszámon” – írják az esetet bemutató Facebook-bejegyzésben.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
szóljon hozzá!