
Adománygyűjtés és figyelemfelkeltés a séta célja. Kutyákkal is lehet csatlakozni. Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Jótékonysági sétát tart szombaton a székelyudvarhelyi Ebremény Állatvédő Egyesület, hogy továbbra is el tudják látni a gondozásukban lévő kutyák és macskák kezelését, ivartalanítását, mielőtt azoknak új gazdikat találnak.
2017. szeptember 05., 19:512017. szeptember 05., 19:51
2017. szeptember 05., 19:532017. szeptember 05., 19:53
A kezdeményezéssel a négylábúak körülményein szeretnének változtatni, ezért várják a kutyások, macskások, leendő gazdik, illetve jótékonykodni vágyó támogatók csatlakozását a délelőtti sétához. A rendezvényre regisztrálni kell,
Szeptember 9-én délelőtt fél tízkor kezdődik a regisztráció és a sorszámok kiosztása az egykori Stúdió Mozi épülete előtt. A séta délelőtt tízkor indul a Digital 3 előtti térről a Spirit Factory előtti parkolóig.
Király Krisztina, az egyesület tagja elmondta, hogy az adománygyűjtő akció azért fontos számukra, mert idén sok beteg kutyát kellett gondozniuk, a megnövekedett költségek miatt pedig elfogyott a pénzük. Ahhoz, hogy az elkövetkezőkben is tudjanak segíteni az utcán hagyott állatokon, pénzre van szükségük. Emellett figyelemfelkeltési célja is van a sétának, amivel az állatkínzás és felelőtlen szaporítás ellen emelnének szót, de nyomatékosítanák az ivartalanítás szükségességét, illetve felelős állattartásra buzdítanák a gazdikat.
A séta után, fél tizenkettőkor a parkolóban ismertetik az augusztus elején meghirdetett fotópályázat eredményét. A pályázatra szeptember 7-éig, csütörtökig bárki jelentkezhet olyan saját, illetve ismerős által készített felvételekkel, amelyek a gyerekek, illetve felnőtt gazdák és kedvencek közös meghitt vagy vicces pillanatait ábrázolják. A fényképeket az ebremenyegyesület@gmail.com címre vagy az egyesület Facebook-oldalán privát üzenetben lehet elküldeni, egy rövid megjegyzéssel arra vonatkozóan, hogy kik láthatók rajtuk. A legtöbb kedvelést kapott három felvétel beküldője jutalomban részesül.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
szóljon hozzá!