
Adománygyűjtés és figyelemfelkeltés a séta célja. Kutyákkal is lehet csatlakozni. Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Jótékonysági sétát tart szombaton a székelyudvarhelyi Ebremény Állatvédő Egyesület, hogy továbbra is el tudják látni a gondozásukban lévő kutyák és macskák kezelését, ivartalanítását, mielőtt azoknak új gazdikat találnak.
2017. szeptember 05., 19:512017. szeptember 05., 19:51
2017. szeptember 05., 19:532017. szeptember 05., 19:53
A kezdeményezéssel a négylábúak körülményein szeretnének változtatni, ezért várják a kutyások, macskások, leendő gazdik, illetve jótékonykodni vágyó támogatók csatlakozását a délelőtti sétához. A rendezvényre regisztrálni kell,
Szeptember 9-én délelőtt fél tízkor kezdődik a regisztráció és a sorszámok kiosztása az egykori Stúdió Mozi épülete előtt. A séta délelőtt tízkor indul a Digital 3 előtti térről a Spirit Factory előtti parkolóig.
Király Krisztina, az egyesület tagja elmondta, hogy az adománygyűjtő akció azért fontos számukra, mert idén sok beteg kutyát kellett gondozniuk, a megnövekedett költségek miatt pedig elfogyott a pénzük. Ahhoz, hogy az elkövetkezőkben is tudjanak segíteni az utcán hagyott állatokon, pénzre van szükségük. Emellett figyelemfelkeltési célja is van a sétának, amivel az állatkínzás és felelőtlen szaporítás ellen emelnének szót, de nyomatékosítanák az ivartalanítás szükségességét, illetve felelős állattartásra buzdítanák a gazdikat.
A séta után, fél tizenkettőkor a parkolóban ismertetik az augusztus elején meghirdetett fotópályázat eredményét. A pályázatra szeptember 7-éig, csütörtökig bárki jelentkezhet olyan saját, illetve ismerős által készített felvételekkel, amelyek a gyerekek, illetve felnőtt gazdák és kedvencek közös meghitt vagy vicces pillanatait ábrázolják. A fényképeket az ebremenyegyesület@gmail.com címre vagy az egyesület Facebook-oldalán privát üzenetben lehet elküldeni, egy rövid megjegyzéssel arra vonatkozóan, hogy kik láthatók rajtuk. A legtöbb kedvelést kapott három felvétel beküldője jutalomban részesül.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
szóljon hozzá!