
A törvény már tiltja a kutyák és más házikedvencek megcsonkítását, így komoly bírság szabható ki ezekben az esetekben. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Kivágott a kutyája füleiből egy Maros megyei juhász – ezért, de más törvénysértésért is pénzbírságot rótt ki rá a rendőrség. Romániában ugyanis tilos a külcsín megváltoztatása érdekében vagy más céllal a kutyák fülét, farkát megcsonkítani, fogaikat élesíteni, hangszálaikat elvágni.
2023. január 14., 16:572023. január 14., 16:57
A Maros megyei rendőrök pénteken egész napos ellenőrzést tartottak a megye területén, több állattartó gazdát, közöttük juhászokat, vadászokat ellenőriztek. Az állatvédelmi szakemberekkel közösen járták a vidéket, hogy megvizsgálják betartják-e a gazdák az állatvédelmi törvényt. Ez ugyanis többek között kimondja, hogy
Az ellenőrzés során Gernyeszeg határában azonosítottak egy juhászt, aki többek között nagytestű török kangal, de keverék- és juhászkutyákat is tartott, összesen nyolcat.
A juhászkutyák fülét azért csonkítják, kurtítják meg, hogy amennyiben egy vadállat megtámadja őket, kevesebb fogni való legyen rajtuk, néha a farkukat is azért vágják le, hogy ha nagyobb állatokat őriznek, azok ne lépjenek rá. Mindezt azonban a törvényt tiltja.
A gernyeszegi juhászra három pénzbírságot is kiróttak, az állatok megcsonkítása, a mikrocsipek hiánya és a nem megfelelő tartásuk miatt.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
1 hozzászólás