
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Kútba zuhant egy idős férfi csütörtök délelőtt Marosvásárhelyen. A kiérkező tűzoltók és mentősök nem tudták újraéleszteni. Néhány órával később hasonló tragédia történt Segesváron is.
2019. november 21., 13:302019. november 21., 13:30
2019. november 21., 15:262019. november 21., 15:26
A marosvásárhelyi Băneasa utcai helyszínre érkező rohammentősök nem tudták újraéleszteni azt a férfit, aki csütörtökön délelőtt a kútba esett. Mint a megyei tűzoltóság sajtószóvivője, Dan Petru Daniel elmondta, kevéssel 11 óra után értesítették őket arról, hogy a 70 éves férfi beesett a kútba. Mire kiérkeztek, a hozzátartozók, szomszédok kiemelték a férfi testét a kútból, a mentősök azonban már nem tudták újraéleszteni. A helyszínen a rendőrök folytatják a vizsgálatokat.
Délután kettőkor a segesvári Axente Sever utcába szálltak ki a helyi tűzoltók, ahol szintén kútba esett egy férfi. A tűzoltóktól megtudtuk, hogy a személy fejjel zuhant be a kútba, eszméletlen volt, amikor kihúzták. Életét már nem tudták megmenteni.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.