
Nagy területet szépítenek, alakítanak át Szovátán
Fotó: Haáz Vince
A polgármesteri hivatal körüli, mintegy kéthektáros területen alakítanak ki főteret és kulturális központot Szovátán. A munkálatok terv szerint zajlanak, idén befejezik a beruházást.
2024. február 11., 17:112024. február 11., 17:11
Amikor Szovátára gondolunk, legtöbbünknek a fürdőváros és az emblematikus Medve-tó jut eszünkbe, és néha elfelejtjük a csaknem tízezer lakosú Szováta várost. A jelenlegi városvezetés számára, ahogy korábban többször kijelentették, a város legalább annyira fontos, mint a fürdőtelep, így mindkettő fejlesztésén, szépítésén dolgoznak.
A szovátai önkormányzati képviselők már 2020-ban rábólintottak arra a kezdeményezésre, hogy a város megvásárolja a polgármesteri hivatal körüli telkeket, hogy egy szép főteret tudjanak létrehozni. Időközben elkészült a volt iskolaműhely átalakítási terve is, amellyel uniós pályázati finanszírozást nyert a város, a 2021 márciusában aláírt szerződés értelmében 13 millió lejt.
Épül a többrendeltetésű kulturális központ
Fotó: Haáz Vince
Mint a Székelyhonnak a város polgármestere, Fülöp László Zsolt elmondta, a tervek készítésekor azt vették figyelembe, hogy
„Kihasználva azt, hogy Szováta turisztikai célállomás, úgy alakítjuk ki a központot, hogy a nagyterem mellett egy másik, két részre osztható termet is létrehozunk, amely külön-külön is használható, céges rendezvényekre is, de például állófogadások megtartására is alkalmas. Mert
A bejárattól kezdve az étellift beszereléséig minden úgy volt eltervezve, hogy az új, a volt iskolaműhely helyét átvevő épület többrendeltetésű legyen, és minél jobban ki lehessen használni” – magyarázta az elöljáró.
Fülöp László Zsolt polgármester
Fotó: Haáz Vince
A munkálatok javában zajlanak, a tornyos, a fürdőtelepen található épületekéhez hasonló stílusú központot már idén be akarják fejezni, hogy mihamarabb használatba lehessen adni.
A városháza melletti téren nemcsak a kulturális központ épül, hanem egy parkot, főteret is kialakítanak.
A polgármester szerint fontos, hogy méltó főtere legyen Szovátának, egy olyan park és tér, ahol közösségi rendezvényeket tudnak szervezni, amely szép és otthonos.
A Temesvári Nyugati Egyetem rektora, Marilen Pirtea veheti át Daniel David helyét az oktatási minisztérium élén.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Bár a riasztás elsősorban az ország déli és délkeleti részeit érinti, Székelyföldön is fagyos időjárás lesz a hét második felében.
A tervek szerint levélben fognak szavazni a bírák és ügyészek az államfő által a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) kezdeményezett referendumon – közölték az elnöki hivatal illetékesei.
Közzétették hétfő este a pénzügyminisztérium honlapján a jövő évi költségvetés elfogadásához szükséges és egyéb stratégiai intézkedéseket tartalmazó úgynevezett salátarendelet tervezetét.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
szóljon hozzá!