
Fotó: Boda L. Gergely
Reggeli torna és családi jóga, sok-sok gyermekprogram, zsonglőrködés, társasjáték, rajz, zene, tánc, vetélkedő és kincskeresés, mézespogácsa-készítés, kutyabemutató, könyvcsere, beszélgetés, próba – mindez a szombati színházi évadkezdő kínálatát gazdagította. Ahogy a színészek és a nézők közül többen is elmondták, az egészben a közvetlen, személyes találkozás volt a legszebb.
2017. szeptember 10., 19:282017. szeptember 10., 19:28
Kicsik és idősek, „kezdő” színházba járók, illetve „veteránok”, kisgyerekes családok, nyugdíjasok, tinédzserek és felnőttek – minden korosztály, illetve minden társadalmi kategória megfordult szombaton a Színház téren szervezett egész napos rendezvényen. A szervezők úgy állították össze a műsort, hogy
Fotó: Boda L. Gergely
Megtudhatta, kik azok a színészek, akik kutyát tartanak, hiszen többen is kivitték kedvenceiket a térre, ahol Bob Miklós állatorvos ismertette a bemutatott fajt, illetve azt, hogy a kifutón látható négylábú szép, illedelmes, valamint egészséges fogsorral rendelkezik.
Szelfizni is lehetett a színészekkel az egyik sátorban, ahol a fényképezés közben, vagy előtte-utána rá lehetett kérdezni egyik-másik előadásra, jelenetre, kedvenc szerepre, vagy arra, hogy mivel tölti a szabadidejét a kedvenc színész, szeret-e főzni, kirándulni, mit olvas, jár-e a piacra vásárolni, felismerik-e az utcán az emberek.
Fotó: Boda L. Gergely
Ahogy B. Fülöp Erzsébet színművész fogalmazott, „virtuális közönséggel” dolgoznak, és egy ilyen közvetlen találkozó során sok minden kiderül.
– fogalmazott a színésznő.
A géplakatostól a tanárig, a számítógépes programozótól, az orvostól, az elárusítótól, a fodrásztól a diákig – mindenkit sikerült a térre vonzania a színháznak a változatos programjával.
Fotó: Boda L. Gergely
A színpadi bakikról általában nem szoktak beszélni, a néző ritkán veszi észre, hogy a színpadon valami tévedés történt – most azzal is megismerkedhettek az érdeklődők, hogy mikor, mi okozza a bakit, hogyan vágja ki magát a színész belőle, hogy ne legyen feltűnő, észrevehető. „Aki itt ült éjjelig, azt tényleg érdekli a színház” – hangsúlyozta B. Fülöp Erzsébet, hozzátéve, hogy nagyon szereti a marosvásárhelyi közönséget, elsősorban a nyitottságát.
– tette hozzá.
„Bérletet nyertünk” – mutatta a hat előadásra szóló szabadbérletét egy résztvevő, aki elújságolta, hogy részt vett családjával a Kincskeresésen. „A színháztól indultunk, az Apolló-palotát, a katolikus és a református temetőkben nyugvó színészek emlékére állított kopjafákat, a Művészeti Egyetemet kellett megtalálni. Nagyon örülünk a nyereménynek” – magyarázta.
Fotó: Boda L. Gergely
A térre kilátogatók között sok idős, színházba járó személy is volt, akik közül néhányan a Vásárhelyi Hírlapnak elmondták:
„Színházkedvelő vagyok gyermekkorom óta, a szüleim szoktattak rá a színházba járásra. Mindent megnézek, úgy éreztem, most sem hiányozhatok. Ünnep ez a mai nap, sok színes programmal, műsorral. Bérletet is vettünk, és ingyen nézhetjük meg a Vizi Imre-koncertet” – újságolta egy nyugdíjas tanárnő.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
szóljon hozzá!