
Fotó: Presidency.ro
Közös felelősségünk határozottan szembeszállni a széthúzást és a bizalmatlanságot gerjesztő ideológiákkal – állapította meg a magyar nemzeti ünnep alkalmából megfogalmazott szombati üzenetében az ügyvivő államfő.
2025. március 15., 13:242025. március 15., 13:24
Ilie Bolojan szerint sajnálatos módon az egész világon elterjedtek a diszkriminációt, a gyűlöletet, a kirekesztést és erőszakot szító szélsőséges megnyilvánulások. A társadalmi válságok pedig még inkább szükségessé teszik az emberek közötti szolidaritást, a békét és fejlődést biztosító értékek támogatását, és a határozott szembeszállást a széthúzást és a bizalmatlanságot gerjesztő ideológiákkal – vélekedett.
„Romániában a magyarok (...) hozzájárultak a közösségek közötti együttműködéshez. A társadalmunkat meghatározó egység a sokféleségben értékes elve (...) biztosítja valamennyi polgár jólétét és méltóságát, etnikai hovatartozástól függetlenül” – idézte az ügyvivő államfőt az elnöki hivatal közleménye.
Üzenetében Bolojan üdvözletét küldte valamennyi magyar nemzetiségű román állampolgárnak, aki március 15-én a nemzeti identitását, hagyományait, kulturális és történelmi hovatartozását ünnepli.
– idézi az ügyvivő államfőt az Agerpres hírügynökség.
Bolojan nyitott és felelős partnernek nevezte a magyar kisebbséget. „Bízom abban, hogy ennek az együttműködésnek megmutatkozik majd a jelentősége abban a jövőben, amelyet közösen építünk a fiatalabb nemzedékek számára” – írta az üzenetében.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
szóljon hozzá!