
Megnehezítette a testnevelés órák megtartását, hogy oltóközponttá alakították a tornatermüket
Fotó: Haáz Vince
Összesen öt oltóközpontot terveztek Marosvásárhelyre, ebből hármat iskolai tornatermekben alakítanak ki. Ezek közül még csak az egyik működik, amelyet a Tudor lakótelepi Tudor Vladimirescu Általános Iskolában nyitottak meg. Emiatt az iskolában a testnevelésórák megtartása máris bonyolulttá vált.
2021. február 23., 10:112021. február 23., 10:11
Marosvásárhelyen a Tudor lakótelepi Tudor Vladimirescu Általános Iskolában már működik az oltóközpont, de tervben van még a meggyesfalvi Serafim Duicu és az Egyesülés negyedben lévő Cuza Voda általános iskola tornatermeinek oltóközponttá alakítása is. A városháza ajánlatát fogadta el a közegészségügyi igazgatóság és a helyi képviselő-testület, így alakíthatják át a tornatermet, de már a döntés meghozataláért összehívott városi tanácsülésen sérelmezték a Szabad Emberek Pártjának (POL) képviselői, hogy nem kérdezték meg őket korábban a helyszínekről.
Szóvá tették, nem tartják jó ötletnek, hogy a tornatermekben alakítsanak ki oltási központokat, hiszen ez azt jelenti, hogy a diákok azokat legalább fél évig nem tudják használni. A tanácsosok ettől függetlenül megszavazták az oltóközpontok helyszíneit január 14-én.
Az iskola diákjai és testnevelés szakos tanárai így nagyon nehéz helyzetbe kerültek, mert ez volt az egyetlen tornaterme az egykori húszas iskolának, ami egy kormányprogram részeként épült fel, és most hat hónapra megváltoztatták a rendeltetését – fogalmazta meg kételyeit a Székelyhonnak Boczog Szabolcs, a marosvásárhelyi Tudor Vladimirescu Általános Iskola aligazgatója.
Az a szerencse, hogy minden tanteremben van kivetítő, internetkapcsolat, így be tudnak mutatni legalább egy-egy videoanyagot a diákoknak, de nagyon nehéz ebben az időszakban, megértem a tanárok és diákok felháborodását” – fejtette ki az iskolavezető, hangsúlyozva, hogy sajnos semmit sem tehet a tanintézet vezetősége, mert nem ők változtatták meg a terem rendeltetését. A tornateremnek egyébként külön bejárata van, így az oltásra érkezőknek nem kell belépniük az iskolaudvarra.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!