
Több helyen nyírják a füvet, de még mindig vannak elhanyagolt terek
Fotó: Haáz Vince
Több marosvásárhelyi szülő jelezte, hogy a játszótereken, parkokban tett látogatás után kullancsot találtak gyermekükben vagy saját magukban. Azt sérelmezik, hogy idén tavasszal nem történt kullancsirtás, és így nem tudnak nyugodtan a szabadban tartózkodni, de az sem mellékes, hogy nagyon sok helyen bokáig, térdig érő fű van a tereken. A városháza illetékesétől megtudtuk, csütörtökön kezdődőik az éjszakai szúnyog- és kullancsirtás, amennyiben az időjárás megengedi.
2021. május 11., 15:082021. május 11., 15:08
A Budai Nagy Antal-negyedből, de a ligeti parkot használó szülők köréből is többen jelezték, hogy játszóterezés, hosszabb séta, fűben való labdázás után kullancsot fedeztek fel gyermekükben vagy saját magukban. Volt, aki otthon, csipesszel kiszedte az élősködőt, és olyan is, aki a sürgősségire ment, hogy biztos legyen abban, szakszerűen távolítják el a kullancsot a bőrből.
A panaszosok azt is sérelmezik, hogy Marosvásárhelyen több játszótéren és parkban is a megszokottnál nagyobb a fű, így lehetséges, hogy azért is van több kullancs.
A marosvásárhelyi városháza illetékesétől, Marius Libegtől megtudtuk, több évre szóló szerződés alapján a Coral cég május 13-án kezdi el a városszintű szúnyog- és kullancsirtást. A munkálatokat este kilenc és éjszaka három óra között végzik, amennyiben az időjárás megengedi.
Arra kérik a lakókat, hogy tekintsenek el az esetleges zajtól, és ha lehetséges, ne tartsák nyitva ablakaikat. A szakemberek által használt szerek az egészségügyi minisztérium által jóváhagyottak, és elpusztítják a vérszívó élősködöket, illetve azok lárváit.
Megpróbáltuk elérni telefonon a marosvásárhelyi virágkertészet igazgatóját, hogy megkérdezzük, hogyan haladnak a játszótereken, parkokban a fűnyírással, de nem sikerült. Tény, hogy több helyen találkoztunk kedden fűnyíró csapatokkal, többek között a Kövesdobon és a Somostetőn is, de sok olyan is helyet láttunk, ahol bokáig, néha térdig ér a fű, elhanyagoltak a közterek, parkok.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
1 hozzászólás