A járványügyi és gazdasági válságok mellett elhúzódó politikai válságra is fel kell készüljenek a romániai állampolgárok: ez az egy, ami szinte biztosra vehető a Krónika Live újságírói szerint, akik a Cîțu-kabinet bukását vesézték ki.
2021. október 05., 20:252021. október 05., 20:25
2021. október 05., 20:442021. október 05., 20:44
A Superman földre zuhant, az agya a betonon szétloccsant – utaltak a Krónika Live újságírói, Pataky István, Rédai Attila és Rostás Szabolcs a videopodcast legfrissebb adásában egyrészt Florin Cîțu miniszterelnök kormányának bukására, másrészt a keddi parlamenti vita néha igencsak plasztikus jellegére, ahol nemcsak személyeskedésbe is átmenő felszólalások fűtötték a kedélyeket, hanem egy, a bejárat elé fejre állított,
Az újságírók szerint bár az nem okozott meglepetést, hogy a bizalmatlansági indítványt megszavazták, méghozzá történelmi szavazattöbbséggel, az már aggasztó, hogy milyen hevességgel támadták egymást a plénumban a politikusok.
De a leginkább aggodalomra az adhat okot, hogy mintha a képviselőknek és szenátoroknak mindössze az lett volna fontos, hogy a kormányt megbuktassák, a továbbiakra már senkinek nincs realista forgatókönyve. Még magának Klaus Iohannis államelnöknek sem, aki miután felmosta a padlót a „cinikus” politikusokkal, emlékeztetve arra, hogy milyen súlyos válságok sorozatában található jelenleg az ország, mindenki meglepetésére jövő hét csütörtökre napolta a kormányválság következő hivatalos fejleményét, az elnöki palotában tartó konzultációkat a politikai pártokkal.
Miközben Rostás Szabolcs értetlenségének adott hangot az államelnök lépése miatt, Pataky István úgy látta, Iohannis ezalatt a bő hét alatt
de immár Florin Cîțu és az USR miniszterei nélkül, a PSD háttérből való támogatásával.
A műsort a Krónika Facebook-oldalán illetve a Médiatér Youtube-csatornáján lehet megnézni.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
szóljon hozzá!