
Az Erőss Zsolt Arénában tartózkodó tűzkárosultak számára is helyet biztosítanának a jövőbeni krízisközpontban
Fotó: Veres Nándor
Rendkívüli ülésen fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület pénteken azt a célszerűségi tanulmányt, amely alapján elindíthatják a szükséges eljárást egy városszéli ingatlan megvásárlásához, ahol krízisközpontot alakítanának ki, és ideiglenes jelleggel elhelyeznék a csíksomlyói tűzkárosult roma családokat is.
2021. július 09., 12:212021. július 09., 12:21
2021. július 09., 15:572021. július 09., 15:57
A határozat indoklása szerint a Hajnal utcában, ipari övezetben található terület, ahol néhány épület is áll, alkalmas egy jelenleg hiányzó krízisközpont létrehozására, az ott levő irodaépület rendelkezik víz- és villanyhálózati csatlakozással, fűtésrendszerrel, illetve illemhelyekkel is.
Az ő lakhatásuk biztosítása érdekében a kormány lakókonténereket biztosított, de ezeket nem volt ahol elhelyezni, mert a város nem rendelkezik az ehhez szükséges területtel. A városháza szociális igazgatóságának nyilvántartása szerint
Amennyiben a vásár létrejön, a konténereket ideszállítják, elhelyezik, ezzel az Erőss Zsolt Arénában maradt tűzkárosultak is oda költözhetnek.

Szerdán lesz fél éve annak, hogy tűz ütött ki Csíkszeredában, a Somlyó utca 33. szám alatti romatelepen, ahol húsz ház vált a lángok martalékává. A hajléktalanná vált családokat még azon az éjszakán az Erőss Zsolt Arénában helyezte el a csíkszeredai városvezetés.
Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta, az ingatlan felértékelésével egy értékbecslőt bíznak meg, és a megállapított érték alapján kezdhetnek tárgyalni a tulajdonossal a megvásárlásról – utóbbi egy három tagú bizottság feladata lesz.
A csíkszeredai városvezetés korábban már jelezte, hogy több területvásárlásra készül, mivel a város nem rendelkezik olyan telkekkel, amelyek különböző beruházáshoz szükségesek. Így
– az előre nem látható szerencsétlenségek esetére is szükséges a krízisközpont létrehozása.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
szóljon hozzá!