
Fotó: Gergely Imre
Öt újabb tömbház hőszigetelése indulhat el idén, ennek a projektnek a gazdasági mutatóit fogadta el pénteken a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Az ülésen most sem hiányoztak a kemény kijelentések. Most a tömbházlakók irányába zajló kommunikáció elégtelenségét rótták fel a polgármesternek.
2024. február 09., 16:302024. február 09., 16:30
A Bucsin negyedi 2-es és 20-as, a Virág negyedi 19-es és Kórház utcai két tömbház hőszigetelése valósulhat meg egy PNDL projekt keretében. Miután most gyergyószentmiklósi helyi tanács elfogadta az ehhez szükséges dokumentációt, következhet a közbeszerzés, és ha minden jól megy, idén már a kivitelezés is elkezdődhet – hangzott el a tanácsülésen.
Azonban annak kapcsán felvetődött, hogy a városházától elvárnák, hogy közvetítő szerepelt vállaljon, és segítse a lakókat hasznos információkkal a beruházással kapcsolatban. Az érintettek azt kérték, hogy legyen érdemi tájékoztatás, nem úgy mint az eddigi hasonló munkálatok esetében.
Csergő Tibor polgármester erre azt válaszolta, hogy mint minden hasonló projektnél, itt is van egy projektmenedzser (László Pál), és a hozzá tartozó csapat, az ő kötelességük a lakók informálása, hiszen pénzt is kapnak ezért.
Bajkó László POL-os önkormányzati képviselő ennek kapcsán kemény kritikát fogalmazott meg, kijelentve, hogy
Szerinte szégyen, ahogy lefolyt az eddigi kommunikáció a város, a kivitelező és a lakók között. A lakók még most sem tudnak mindent, arról amit a tömbházaik felújításával kapcsolatosan tudniuk kellene.
„A projekteknél nincs csapat, csak emberek vannak, akiknek van egy bizonyos kapacitása, és annyit dolgoznak amennyit tudnak.
– nyomatékosította Bajkó, hozzátéve, hogy a polgármesternek már azért is kötelessége lenne a megfelelő csapatot kialakítani, mert
Vadász Szatmári István a jelenlegi tömbházfelújítások kivitelezőjét kritizálta, mondván, hogy
Erős Levente pedig kérte, hogy a testület tagjai kapjanak egy kimutatást arról, hogy a különféle beruházások kapcsán ki, milyen mértékben, mekkora javadalmazásban részesült az projekteknél végzett munkájáért.
Az ülésen még több más, kevésbé hangsúlyos határozattervezetet is tárgyaltak, többnyire olyanokat, amelyekről már többször szavaztak, de újra felmerültek jogi, illetve adminisztratív problémák, amelyeket ki kellett javítani.
Ilyen volt például a 10 százalékos, minden önkormányzat számára kötelező létszámcsökkentés.
Ehhez képest a tanácsosok megmentették ezt a négy üres állást, hogy ne kelljen újra létrehozni és alkalomadtán ezeket már csak betölteni kelljen.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!