
Kreatív kisiparosokat fogna össze az építendő inkubátorház. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Megtörtént a felmérés, így az udvarhelyszéki vállalkozói igényt figyelembe véve kreatív kisipari inkubátorházat hoznak létre Székelyudvarhelyen. A beruházás helyszíne a barompiac mögött lesz, egy olyan területen, amelyet tavaly év végén vásárolt meg az önkormányzat.
2018. július 11., 17:492018. július 11., 17:49
2018. július 11., 17:492018. július 11., 17:49
A kiküldött kérdőívekre több mint százan válaszoltak, a kézművesség pedig toronymagasan a legnépszerűbb igénynek bizonyult, így a pályázat, amelyet leadtunk, kreatív ipar néven fut.
– közölte Derzsi László projektfelelős. A pályázatot két hónapja leadták, az elbírálás viszont egy évet is igénybe vehet, majd következhet a közbeszerzési eljárás, így legalább két év, mire kezdődhet az építkezés.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!