Hirdetés
Hirdetés

Közzétették a középiskolai bejutási eredményeket

A megyeközpontok iskoláiban kevesebb, míg a kisebb városok tanintézeteiben jóval több hely maradt betöltetlenül. Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince

A megyeközpontok iskoláiban kevesebb, míg a kisebb városok tanintézeteiben jóval több hely maradt betöltetlenül. Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

Országszerte a diákok 98,5 százaléka bejutott valamely általa megjelölt középiskolai helyre. Hargita megye elméleti középiskoláinak és gimnáziumainak osztályai teljesen felteltek, Maros megyében főleg a kisebb városok iskoláiban maradtak meg helyek.

Hajnal Csilla

2021. július 24., 18:012021. július 24., 18:01

Országszerte 89 983 diák – a jelentkezők 98,54 százaléka – jutott be valamely általa megjelölt középiskolai helyre a számítógépes elosztás első szakaszát követően.

Több mint 57 ezer diák elméleti osztályba, illetve 32 ezer tanuló szakiskolai helyre jutott be.

Átlagosan diákonként 19 középiskolai helyet jelöltek be, és a tanulók hatvan százaléka bejutott az általa elsőként megjelölt helyre. 1332 diák nem jutott be egy líceumi osztályba sem, mert nem jelölt meg elég helyet, ők az elosztás második szakaszában pályázhatnak a megmaradt helyek valamelyikére, amelyre július 29-e és augusztus 5-e között kerül sor.

Alacsonyabb bejutási átlaggal

Maros megyében összesen 2772 középiskolai helyet hirdettek meg, és 2540 gyerek jutott be valamely középiskolai helyre az első elosztás után. A szovátai Domokos Kázmér-iskola matematika-informatika osztályában nyolc hely maradt üresen, a marosludasi középiskola magyar tagozatának természettudomány osztályában szintén nyolc hely, Nyárádszeredában a Bocskai István-középiskolában 14 hely maradt betöltetlenül a természettudomány szakon és 13 hely a filológia szakon, Segesváron a Mircea Eliade-iskolában hat hely, Szászrégenben a Petru Maior-iskolában pedig három hely maradt üresen – mindkét tanintézetben a természettudomány szakon. Továbbá Erdőszentgyörgyön a Szent György Iskolaközpontban hat hely maradt betöltetlenül a filológián – tudtuk meg Illés Ildikótól, Maros megye helyettes főtanfelügyelőjétől.

Összesen 324 középiskolai hely maradt üresen Maros megyében a számítógépes elosztás első szakasza után, de ezeken kívül a szakiskolákban is vannak még helyek

– tette hozzá a főtanfelügyelő-helyettes.

Hirdetés

„Idén alacsonyabbak voltak a bejutási átlagok,

Idézet
a Bolyai Farkas Gimnázium esetében például idén 8,05 volt az utolsó bejutási átlag, tavaly 8,51 volt az utolsó bejutó átlaga.

A nagy gond az, hogy inkább a megyeközpont iskoláiban teltek fel a helyek, mivel alacsonyabbak voltak az idei jegyek, és sok betöltetlen hely maradt a kisebb városok iskoláiban” – fejtette ki Illés Ildikó.

A szakiskolákban maradtak még helyek

Hargita megyében 62 diák nem jutott be egyetlen középiskolába sem, ők a következő elosztási szakaszban pályázhatnak a megmaradt helyekre.

Összesen 144 betöltetlen hely maradt Hargita megye középiskoláiban, legtöbb üres hely (tizennyolc) a korondi szaklíceum idegenforgalom szakán maradt.

Többek között maradt még tizenegy üres hely a szentmártoni iskolában, de a ditrói szakközépiskolában és a szentegyházi szaklíceum idegenforgalmi és élelmezés szakán is ugyanennyi hely maradt üresen. Hargita megye elméleti középiskoláinak, gimnáziumainak és főgimnáziumának osztályai teljesen felteltek az első számítógépes elosztás után – derült ki a Hargita megyei tanfelügyelőség adataiból.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 16., kedd

Nem adja fel az ANAF, hogy zárolhassák Iohannis vagyonát az államnak okozott kár miatt

A román állam az adóhatóság (ANAF) brassói regionális igazgatóságán keresztül megfellebbezte azt a határozatot, amellyel a nagyszebeni törvényszék elutasította Klaus Iohannis volt államfő vagyonának zár alá vételét.

Nem adja fel az ANAF, hogy zárolhassák Iohannis vagyonát az államnak okozott kár miatt
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Az adócsalóknak kedvező határozatot hozott a legfelsőbb bíróság

A legfelsőbb bíróság jogegységi tanácsa hétfőn a folyamatban lévő adócsalási pereket jelentős mértékben befolyásoló határozatot hozott.

Az adócsalóknak kedvező határozatot hozott a legfelsőbb bíróság
2025. december 16., kedd

Itt tart most Románia a szovjet MiG-21-esekről az amerikai F-16-osokra való átállásban

A román védelmi minisztérium (MAPN) újabb öt évre szóló, az amerikai gyártóval megkötendő keretszerződéshez kért kedden parlamenti jóváhagyást az F-16-os vadászgépek pilótáinak további kiképzése érdekében.

Itt tart most Románia a szovjet MiG-21-esekről az amerikai F-16-osokra való átállásban
2025. december 16., kedd

Még egy romániai városban nyitott bázist a Wizz Air

Újra megnyitotta hétfőn suceavai bázisát a Wizz Air – írja az MTI a vállalat közleménye alapján.

Még egy romániai városban nyitott bázist a Wizz Air
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Karácsonyi élelmiszergyűjtés: százezrek ünnepét teszik könnyebbé

Több mint 136 000 rászoruló ember részesül élelmiszercsomagban a december 5. és 7. között tartott országos gyűjtés jóvoltából – tájékoztatott kedden a Romániai Élelmiszerbankok Szövetsége.

Karácsonyi élelmiszergyűjtés: százezrek ünnepét teszik könnyebbé
2025. december 16., kedd

Megvan a szerződés értéke, és annak egy bizonyos százaléka: itt egy magas szintű korrupciós ügy

Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert kedden a korrupcióellenes főfelügyelőség (DNA) székhelyére vitték kihallgatásra egy korrupciós ügyben.

Megvan a szerződés értéke, és annak egy bizonyos százaléka: itt egy magas szintű korrupciós ügy
2025. december 16., kedd

Maradt pénz a roncsautóprogramban, megint lehet pályázni

Azok a magánszemélyek, akiknek korábban nem sikerült pályázni a 2025-ös roncsautóprogramban, keddtől egy új regisztrációs időszakban vehetik igénybe a finanszírozást – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).

Maradt pénz a roncsautóprogramban, megint lehet pályázni
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Ekkortól csökkenhet az infláció az RMDSZ elnöke szerint

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este a Digi24-nek nyilatkozva kijelentette, hogy a kormány fontos lépéseket tett a költségvetési egyensúly megteremtése és a deficit csökkentése érdekében, de a lényeges reformok még nem valósultak meg.

Ekkortól csökkenhet az infláció az RMDSZ elnöke szerint
2025. december 16., kedd

A PSD továbbra is ragaszkodik a minimálbér emeléséhez

Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.

A PSD továbbra is ragaszkodik a minimálbér emeléséhez
2025. december 16., kedd

Kelemen Hunor: a koalíció működésképtelennek tűnik

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványról szóló szavazás eredménye azt a benyomást keltheti, hogy a koalíció működésképtelen, de valójában nem bénult meg a döntéshozatal.

Kelemen Hunor: a koalíció működésképtelennek tűnik
Hirdetés