
Hogy mennek Udvarhelyen a dolgok? Megvitatná a helyi RMDSZ a polgármesterrel
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nyilvános közvitára hívja Székelyudvarhely polgármesterét, Gálfi Árpádot az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete a városi uszoda jelenlegi helyzetének megvitatására.
2022. május 30., 09:472022. május 30., 09:47
„Gálfi Árpád polgármester úr igencsak harcias bejegyzést tett közzé Facebook oldalán, újra. Polgármester úr azt szeretné üzenni, hogy mindenért is mi, RMDSZ-esek vagyunk a hibásak. Közéleti szereplőként fontos, hogy úgy kommunikáljunk, hogy érthető legyen, amit mondunk, és főként egyenes, nem pedig részrehajló vádaskodás!” – fogalmaz az előzményekről Antal Lóránt, az RMDSZ Hargita megyei szenátora, egyúttal a szövetség székelyudvarhelyi szervezetének elnöke a szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményben.
„Gálfi Árpád – az elmúlt hat évben immár bevett szokásához híven – újból hibásokat keres, amiért semmit sem képes megvalósítani.
Ilyen eredmények mellett nem csoda, hogy állandóan okolnia kell valakit!” – áll a közleményben.
„A városi uszoda ügye egy újabb példa a Gálfi féle »semmit sem tudunk megcsinálni, de azt jól lekommunikáljuk megoldásnak, vagy keresünk egy vélt hibást, aki akadályozza a háttérből a folyamatokat«” – írják a közleményben, amely szerint mindezt azért teszi, hogy politikai tőkét kovácsoljon belőle, és mindeközben elvárja, hogy mindenki odaálljon az ilyen átgondolatlan, sem a politikummal, sem a lakossággal meg nem vitatott ügy mellé.
„Gálfitól tízesével kapott már átgondolatlan megoldásokat a város, a jelenleg sem működő okos parkolóktól kezdve az át nem vett szejkei beruházásig” – idézi a közlemény Berde Zoltánt, az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének frakcióvezetőjét, aki a polgármester pénteki Facebook-bejegyzésére reagált, nehezményezve, hogy
„A fentieket figyelembe véve nyilvános közvitára hívjuk Gálfi Árpádot. (...) A vita témája a városi uszoda jelenlegi helyzete, hogy eddig miért nem haladtak semmire, most hol tart az ügy, vajon a megjelölt terület mennyire ideális egy ilyen komplexum építésére, kinek mit kell tennie a jövőben, hogy ez a beruházás megvalósulhasson. Úgy érezzük,
nem pedig hazug Facebook-betyárok írásai mögé bújva kibúvókat keresni” – fogalmaz a közleményben Antal Lóránt, az RMDSZ Hargita megyei szenátora, azt is közölve, hogy a vita helyszínéről és időpontjáról egyeztetni fognak a polgármesteri titkársággal.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
1 hozzászólás