
Csíkszereda általános rendezési tervét frissíteni kell
Fotó: Pinti Attila
Három közvitát is tartanak Csíkszeredában a város általános rendezési terve (PUG) frissítésével kapcsolatban, ugyanakkor lakossági észrevételeket, javaslatokat is várnak.
2024. június 21., 11:382024. június 21., 11:38
2024. június 21., 13:122024. június 21., 13:12
Folyamatban van Csíkszereda általános településrendezési tervének (PUG) frissítése, amely megtekinthető a polgármesteri hivatal honlapján, illetve a városháza ügyfélközpontjának földszintjén.
Ezzel kapcsolatos lakossági észrevételeket, javaslatokat az urban@szereda.ro e-mail címre, vagy postán a Főépítészi Igazgatóság címére (Csíkszereda, Mihail Sadoveanu utca 4. szám) lehet küldeni július 15-ig.
A folyamat során ugyanakkor három közvitát is tartanak. A szakmai fórum (építészek, településtervezők részére) július 9-én, kedden 11 órától a Városháza dísztermében, a lakossági fórum július 10-én, szerdán 17 órától a Csíki Mozi előadótermében, míg a vállalkozói fórum július 11-én, csütörtökön 11 órától a Városháza dísztermében lesz megtartva.
A húsvét nemcsak a kereszténység legszentebb ünnepe, hanem a hagyományok megélésének kiemelt eseménye is. Most itt a lehetőség, hogy megmutasd, te hogyan ünnepled.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
1 hozzászólás