
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután Gyergyószárhegyen. A balesetben egy személy életét vesztette.
2019. december 22., 23:392019. december 22., 23:39
2019. december 23., 11:412019. december 23., 11:41
A mentősöket vasárnap 17 óra 30 perckor riasztották egy Gyergyószárhegyen történt közúti balesethez – tudtuk meg a Hargita Megyei Mentőszolgálat gyergyószentmiklósi egységének munkatársától. A baleset következtében az egyik személygépkocsi sofőrje,
A másik autó sofőrjét a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház sürgősségi betegellátó-osztályára szállították.
A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja.
Amint azt Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőrség szóvivője elmondta, a baleset áldozata szabályosan közlekedett, a frontális ütközést a szemközti sávba, feltehetően nagy sebességgel áthajtó 27 éves férfi okozta. A 28 éves nő a helyszínen életét vesztette. A 27 éves sofőrt a helyszínre érkező mentőegység szabadította ki a roncsok közül. Őt többszörös csonttörésekkel szállították kórházba. Mind az áldozat, mind a vétkes autóvezető gyergyóremetei.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.