
Fennakadást okozott a forgalomban a baleset
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Két autó ütközött össze Máréfalván szerdán reggel, a balesetben egy személy megsérült.
2022. július 06., 11:142022. július 06., 11:14
Egy 38 éves, gyergyószentmiklósi nő a 13A jelzésű országúton haladt autójával Székelyudvarhely irányából Csíkszereda felé, amikor összeütközött egy szintén 38 éves, székelyvarsági nő vezette gépjárművel szerdán reggel röviddel 8 óra után. A baleset következtében a gyergyószentmiklósi sofőr megsérült, őt kórházba szállították.
A helyszínre kiszálló rendőrök alkoholszondával tesztelték a sofőröket, az eredmények alapján egyikük sem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején – közölte kérdésünkre Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Az Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook csoportban közzétett információk szerint a baleset miatt egy időre leállt az autós forgalom az érintett szakaszon.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
szóljon hozzá!