
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ketten sérültek meg Máréfalván, amikor egy autó lesodródott az úttestről és az árokba borult szombaton, vasárnap pedig ittas sofőrt kaptak el a Hargita megyei rendőrök Homoródszentmártonon.
2022. augusztus 01., 18:242022. augusztus 01., 18:24
2022. augusztus 01., 18:272022. augusztus 01., 18:27
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítése szerint egy 67 éves farkaslaki férfi gépjárművével a 13A jelzésű országúton haladt Csíkszereda irányából Székelyudvarhely felé szombaton 14 órakor, amikor Máréfalvánál elvesztette uralmát a járműve fölött, lesodródott az úttestről és az árokba borult. A baleset következtében a sofőr és a mellette utazó 61 éves szintén farkaslaki nő megsérültek, mindkettőjüket a székelyudvarhelyi kórházba szállították ellátásra.
Vasárnap, nem sokkal éjfél előtt a hatóságiak egy 35 éves székelyudvarhelyi férfit intettek megállásra a a 131-es megyei úton Homoródszentmártonon, az igazoltatás során pedig kiderült, hogy a férfi alkoholos befolyásoltság alatt áll:
Előbbi ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt, míg utóbbi esetben ittas vezetés miatt indítottak eljárást.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Hidegebb napok elé nézünk, ami a következő – április végére, május elejére eső – hetet illeti, mint ami ilyenkor lenni szokott – áll az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett négyhetes időjárás-előrejelzésében.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
szóljon hozzá!