
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ketten sérültek meg Máréfalván, amikor egy autó lesodródott az úttestről és az árokba borult szombaton, vasárnap pedig ittas sofőrt kaptak el a Hargita megyei rendőrök Homoródszentmártonon.
2022. augusztus 01., 18:242022. augusztus 01., 18:24
2022. augusztus 01., 18:272022. augusztus 01., 18:27
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítése szerint egy 67 éves farkaslaki férfi gépjárművével a 13A jelzésű országúton haladt Csíkszereda irányából Székelyudvarhely felé szombaton 14 órakor, amikor Máréfalvánál elvesztette uralmát a járműve fölött, lesodródott az úttestről és az árokba borult. A baleset következtében a sofőr és a mellette utazó 61 éves szintén farkaslaki nő megsérültek, mindkettőjüket a székelyudvarhelyi kórházba szállították ellátásra.
Vasárnap, nem sokkal éjfél előtt a hatóságiak egy 35 éves székelyudvarhelyi férfit intettek megállásra a a 131-es megyei úton Homoródszentmártonon, az igazoltatás során pedig kiderült, hogy a férfi alkoholos befolyásoltság alatt áll:
Előbbi ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt, míg utóbbi esetben ittas vezetés miatt indítottak eljárást.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!