
A helyi rendőrség egyre aktívabb Csíkszeredában
Fotó: Pinti Attila
Lassan, de biztosan bővül a helyi rendőrség állománya Csíkszeredában, ennek megfelelően jelenlétük is egyre érezhetőbbé válik az utcákon. A következőkben diszpécserközpont létrehozására készülnek, így telefonon közvetlenül is elérhető lesz majd az intézmény.
2022. szeptember 09., 10:022022. szeptember 09., 10:02
2022. szeptember 09., 10:422022. szeptember 09., 10:42
Dombi Gyula igazgatóval együtt jelenleg nyolc személy alkotja a csíkszeredai helyi rendőrség állományát, akik rendszeresen ellenőriznek, járőröznek a város utcáin. Nem eredménytelenül, a kiosztott bírságok, illetve írásbeli figyelmeztetések száma arról tanúskodik, hogy bőven akadnak szabálysértők.
Az intézmény vezetője úgy látja,
Ez nagymértékben vonatkozik az autós közlekedésre, amely a gépjárművek nagy száma miatt nem egyszerű.
Fotó: Pinti Attila
Dombi emlékeztetett, a hatáskörük a járművek megállásának, várakozásának, a mozgássérültek számára fenntartott parkolóhelyek használatának, illetve a behajtást tiltó rendelkezések betartásának ellenőrzésére terjed ki. Fontossági sorrendben a tanintézetek körüli gyalogátjárókon, a kerékpárutakon, járdákon történő megállást, várakozást ellenőrzik leginkább.
– jegyezte meg az igazgató, aki szerint először figyelmeztetéseket adtak, de azokat, akik másodszor hibáztak, már megbírságolták.
A legtöbb bírságot egyébként a közlekedési szabálysértések miatt rótták ki, de
Az intézmény összesítése szerint eddig 300 kihágást, szabálysértést jegyeztek az ellenőrzések során, ennek fele írásbeli figyelmeztetés volt, a másik fele viszont pénzbírság, összesen 110 ezer lej értékben. Mint megtudtuk,
Ettől függetlenül, ha bejelentéseket kapnak éjszakába nyúló utcai csendzavarásokról, mint ahogy ez megtörtént, szúrópróbaszerűen ezeket is ellenőrzik. Nemsokára a diszpécser állásra is jelentkezőket várnak majd, így ha ezt az állást betöltik, már telefonon is közvetlenül elérhető lesz az intézmény napi 8–12 órában. Addig a kapcsolatfelvételre a helyirendorseg@szereda.ro elektronikus levélcímen van lehetőség.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
3 hozzászólás