
Archív
Fotó: Haáz Vince
Szombaton és vasárnap szervezi meg a Vox Novum Egyesület Marosvásárhelyen a Szféra – Kortárs Művészetek Tere rendezvénysorozatot a volt Európa Általános Iskola, egykori zsidó elemi iskola épületében és udvarán. A belépés ingyenes, ám védettségi igazolás vagy negatív teszt felmutatásához kötött.
2021. augusztus 12., 15:122021. augusztus 12., 15:12
Amint Fülöp Anna Timea, a Vox Novum Egyesület elnöke a Székelyhon érdeklődésére elmondta, nem törekednek arra, hogy több ezres látogatottságú fesztivált szervezzenek, sokkal inkább egy családiasabb, bensőségesebb hangulatú légkört szeretnének teremteni.
ezért a koncertek, kiállítások, találkozók mellett lesz városismertetés is, Orbán János, a Maros Megyei Múzeum munkatársa, művelődéstörténész vezetésével tematikus sétán ismerkedhetnek a környék utcáival, házaival, a zsinagógával.
Egy másik különleges tematika, amelyre felhívta a figyelmet Fülöp Anna Timea, a főleg valamilyen művészetet gyakorló fiatalokat megcélzó személyiségfejlesztő program, illetve a droghasználat, az alkohol, a függőség kérdése, amelyek tájainkon még mindig tabutémának számítanak, amiről „nem illik” beszélni. A programok mindkét nap délelőtt tíz órakor kezdődnek a marosvásárhelyi Horea utca 23. szám alatti volt Európa Gimnázium (egykori zsidó elemi) épületében. Kiállítások, installációk, animációk, felolvasások várják a közönséget. Lesz közönségtalálkozó a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház művészeivel, illetve mindkét este koncertek. A rendezvényekre a belépés ingyenes, ám a járványhelyzetre való tekintettel oltási igazolás vagy negatív teszt felmutatása szükséges.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
szóljon hozzá!