
Sok szemét érkezik a folyón keresztül, de a piknikezők is otthagyják a parton a hulladékot. Sokan szemétlerakatnak használják a Maros partját
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelyi Rádió újból megszervezi a Föld napja alkalmából a Maros parti takarító akcióját, április 17-én, szombaton délelőtt 10 és délután 4 óra között. Az önkénteseket a Hét fák és a szentkirályi gát közötti szakaszán várják, ugyanakkor a járványügyi előírások betartását kérik tőlük.
2021. április 15., 15:552021. április 15., 15:55
A Marosvásárhelyi Rádió évek óta megszervezi a Maros-parti takarítási akcióját, ami a tavaly a járványügyi lezárások miatt elmaradt. Idén azonban az eddigieknél jóval hosszabb szakaszon gyűjtik össze a szemetet.
Ugyanakkor számos intézmény, civil szervezet, iskola is jelezte, hogy bekapcsolódik és részt vesz a takarításban. Szász Attila főszerkesztő a Székelyhonnak elmondta, arra kérnek minden önkéntest, hogy ne egyszerre, 10 órára érkezzenek a zsákokat és kesztyűket osztó munkapontokhoz, hogy elkerüljék a zsúfoltságot.
Az elmúlt években a Marosvásárhelyi Rádió kezdeményezésére többszáz tonna szemetet gyűjtöttek össze a Maros partjáról, de
Érdeklődésünkre, hogy az előző évek takarítási kezdeményezései mennyire hatottak a civil lakosságra, azokra, akik rendszeresen a piknikező helyeken hagyták a szemetüket, illetve a Maros partot szeméttelepnek használókra, Szász Attila elmondta, az évek során tapasztalható volt némi pozitív változás,
A város területén nincs is akkora gond, mint korábban, ami részben azzal is magyarázható, hogy a Maros nem áradt meg, és nem hozott le nagy hulladékmennyiséget, valamint azzal is, hogy a lakosság tudatosabban figyel arra, hogy ne szemeteljen.
Akik szeretnének résztvenni a közös takarításban, azok a következő munkapontokon igényelhetnek zsákot és kesztyűt:
Szász Attila arra is felhívta a figyelmet, hogy lehetőleg mindenki a lakhelyéhez legközelebbi partszakasznál jelentkezzen, ezzel is elkerülendő a tömeges találkozást. „Arra kérünk mindenkit, hogy a lakhelyéhez közeli szakaszt válassza, például, ha aki a Kárpátok sétányon lakik, az a gyalogoshídnál jelentkezzen, aki Szentkirályon, az a szentkirályi gátnál, a marosszentgyörgyiek a GoKart pálya előtt” – hangsúlyozta a főszervező.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
szóljon hozzá!