
Fotó: RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezete
Közösségi fejlesztési társulásba tömörülne több udvarhelyszéki önkormányzat a tömegközlekedés megszervezése érdekében – erről egyeztettek pénteken Fenyéden.
2022. július 01., 17:542022. július 01., 17:54
Noha Székelyudvarhely vezetősége csütörtökön augusztus 29-ig meghosszabbította a közszállítással kapcsolatos szerződését a Bálint Trans vállalattal – a városi buszjáratok biztosítása érdekében –, ez mégiscsak ideiglenes megoldásnak számít – közli az RMDSZ udvarhelyszéki szervezete.
Mint közleményben fogalmaznak, összességében évek óta tartó problémáról van szó, amelyre szeretnének hosszútávú megoldást találni, sőt
ezért is tartottak pénteken megbeszélést Székelyudvarhely képviselői mellett Fenyéd, Felsőboldogfalva, Farkaslaka, Zetelaka, Máréfalva, valamint Hargita Megye Tanácsa vezetőinek bevonásával.
Bíró Barna Botond, a megyei önkormányzat alelnöke lapunknak elmondta, gyakorlatilag
az említett települések, így megoldást lehet találni arra, hogy a községekből autóbuszokkal juttassák el a lakókat a városba.
Fotó: RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezete
A legegyszerűbb, ha a Fenyéd és Székelyudvarhely által kezdeményezett ADI-hoz csatlakoznak, hiszen azok már pályáznak elektromos buszok – összesen hat – és az azokhoz tartozó töltőállomások megvásárlása érdekében.
„A szolgáltatásban részt vevő járművek a városban is járnának, segítve ezáltal a problémás székelyudvarhelyi közszállítást. A projekt nagy előnye továbbá, hogy ezzel a városi forgalmat is sikerülne csökkenteni, hiszen minél többen használják a tömegközlekedést, annál kevesebben ülnek autóba” – írják a közleményben.
Arra is kitérnek, hogy a jelenlévők mindnyájan támogatták az együttműködést és fontosnak tartják a probléma orvoslását.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
A negyven év felettiek számára egyre gyakoribb kihívás, hogy közelre és távolra is más korrekcióra van szükségük. A multifokális kontaktlencse kényelmes megoldást kínálhat azoknak, akik nem szeretnének több szemüveget váltogatni.
10 lej 58 banira emelkedett a dízel literenkénti ára pénteken a Lukoil-töltőállomásokon. Az felülmúlta a csütörtöki, rekordnak számító 10,53 lejes árat is.
Több mint 200 hektárnyi területet nyit meg lakhatási célokra Csíkszeredában az új általános városrendezési terv (PUG), amelyet pénteken fogadtak el az önkormányzati képviselők. Ipari fejlesztésre pedig 93 hektáron jelölt ki fejlesztési területet.
A Maros Megyei Tanács mai ülésén költségvetés-kiegészítést fogadott el, amelynek keretében összesen 1,7 millió lejt különített el a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér számára két fontos beruházás megvalósítására.
Hétfőn kezdődik a pótérettségi a román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérésével, amely kedden is folytatódik.
Nem zárta le az egészségügyi rendszerben kedden kirobbantott általános sztrájkot a Sanitas szakszervezet, csak felfüggesztette azt pénteken. Azért döntöttek az utóbbi mellett, mert a felfüggesztett tiltakozást szükség esetén bármikor újraindíthatják.
A következő időszakban nem várhatók jelentős fennakadások Románia üzemanyag-ellátásában – közölte pénteken a kormány, miután az energiaügyi minisztérium vezetői az olajipari és üzemanyag-forgalmazó vállalatok képviselőivel egyeztettek.
Egy ember meghalt, kilencen pedig orvosi ellátásra szorultak pénteken, miután egy személyszállító kisbusz kerítésnek csapódott Câmpulung városának egyik utcáján – közölte az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
szóljon hozzá!