
Fotó: Erdős Levente
Alex Calbează személyében közösen indít polgármesterjelöltet a PNL és a PSD Gyergyószentmiklóson, és közös listával is készülnek a június 9-i választásokra.
2024. április 26., 14:572024. április 26., 14:57
A helyi rendőrségnél dolgozó Alex Calbează pénteken iktatta a választáson való induláshoz szükséges iratcsomót, ezt követően pedig a Nicolai Nicuță-val és Teodor Dobreannal, A PSD illetve a PNL helyi vezetőivel közösen tartott sajtótájékoztatót.
Calbează köszönetet mondva a jelöltségét támogató személyeknek, és elmondta: bízik abban, hogy június 9-én szavazatukkal is támogatni fogják, hogy megvalósíthassa az elképzeléseit. Nicolai Nicuță kifejtette, hogy
Hozzátette, hogy a PSD-PNL közös listára olyan személyek kerültek fel, akik meghatározó személyiségek és munkájukat ajánlják fel a város közössége számára.
Alex Calbează szerint a PNL és PSD közös kormányzása még egy olyan erősség, ami lehetőséget ad majd támogatások szerzésére a fejlesztésekhez.
A PSD-PNL tanácsosi listán egyébként tíz személy szerepel. Az első helyen Teodor Dobrean (PNL), a másodikon Ioan Andreica (PSD) szerepel, Alex Calbează a harmadik, és Nicolai Nicuță a negyedik.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!