
Korábbi csalamádésok
Fotó: Csalamádé Színjátszó Tábor
Tíz éves a Csalamádé színjátszótábor, a jubileumi évforduló alkalmából a tábor zárónapján, július 28-án különleges találkozót szerveznek az eddigi „csalamádésoknak” Güdücön.
2024. június 22., 14:082024. június 22., 14:08
Közös, nagy ünneplésre hívják az eddigi évek Csalamádé színjátszótáborainak résztvevőit az idei esemény zárónapjára, július 28-ára, Güdücre – osztotta meg a Székelyhonnal Kolozsi Borsos Gábor, a színjátszó tábor főszervezője.
Tőle tudjuk, hogy immáron tizedik kiadásához érkezett a táboruk, ebből az alkalomból készülnek a különleges találkozóra. Az idei táborukat 16 résztvevővel tartják július 17-28. között.
A tíz napos tábor során három meghívott fog workshopot tartani: Bezsán Noémi koreográfus, Deli Szofi rendező, valamint Szűcs Tamás bábszínész.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!