Advent második vasárnapján is sokan állták körbe a marosvásárhelyi Bolyai téren felállított adventi koszorút, hogy jelen legyenek a remény gyertyájának meggyújtásánál. Ez alkalommal az unitáriusok voltak a házigazdák.
2022. december 04., 19:172022. december 04., 19:17
2022. december 04., 21:462022. december 04., 21:46
Kicsit csípős volt a délután, de senkit nem riasztott el
Fotó: Haáz Vince
Advent második vasárnapján is sokan állták körbe a marosvásárhelyi Bolyai téren felállított adventi koszorút, hogy jelen legyenek a remény gyertyájának meggyújtásánál. Ez alkalommal az unitáriusok voltak a házigazdák.
2022. december 04., 19:172022. december 04., 19:17
2022. december 04., 21:462022. december 04., 21:46
A Marosvásárhelyért Egyesület hagyományteremtő céllal állított tavaly első alkalommal adventi koszorút a népszerű Bolyai téren. A helyszín és az alkalmak jónak bizonyultak, hiszen idén is vasárnapról vasárnapra egyre többen gyűlnek össze, hogy közösségben vegyenek részt az adventi gyertyák meggyújtásán.
Nagy László unitárius lelkész
Fotó: Haáz Vince
Advent második vasárnapján is Szente Katalin, az egyesület elnöke köszöntötte a jelenlévőket, majd Nagy László unitárius lelkész osztotta meg gondolatait. A Szeretet himnuszából olvasott fel, és arról beszélt, hogy
Azt kellene megértenünk, hogy a szeretet minden ajándéknál nagyobb, összekötő kapocs, érték.
– mondta Pál apostol, és erre figyelmeztetett az unitárius lelkész is. Kiemelte, az advent jó alkalom arra, hogy befelé fordulva az igazán fontos dolgokra figyeljünk, szeretteinkre, és ne csak a külsőségekre, az ajándékokra.
Jó helyszínnek bizonyult újra és újra a Bolyai tér
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepi alkalmat Kilyén Ilka és Ritziu Ilka Krisztina dalos, verses összeállítása tette hangulatossá, és a Mennyből az angyal közös eléneklése szívet melengető élmény volt minden ünneplő számára.
Közben nemcsak a remény gyertyája gyúlt meg, hanem az utcai fények is felkapcsolódtak, így a Bolyai téren lévő két trombitás angyal is arra emlékeztette a jelenlévőket, hogy advent a készülődés időszaka, Jézus megszületésére készül a nagyvilág.
Ritziu Ilka Krisztina édesanyjával énekelt és szavalt
Fotó: Haáz Vince
Sokan gyűltek össze a koszorú köré
Fotó: Haáz Vince
A két trombitáló angyal is „részt vett” az ünnepségen
Fotó: Haáz Vince
Látványos a nagy méretű adventi koszorú
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
szóljon hozzá!