Advent második vasárnapján is sokan állták körbe a marosvásárhelyi Bolyai téren felállított adventi koszorút, hogy jelen legyenek a remény gyertyájának meggyújtásánál. Ez alkalommal az unitáriusok voltak a házigazdák.
2022. december 04., 19:172022. december 04., 19:17
2022. december 04., 21:462022. december 04., 21:46
Kicsit csípős volt a délután, de senkit nem riasztott el
Fotó: Haáz Vince
Advent második vasárnapján is sokan állták körbe a marosvásárhelyi Bolyai téren felállított adventi koszorút, hogy jelen legyenek a remény gyertyájának meggyújtásánál. Ez alkalommal az unitáriusok voltak a házigazdák.
2022. december 04., 19:172022. december 04., 19:17
2022. december 04., 21:462022. december 04., 21:46
A Marosvásárhelyért Egyesület hagyományteremtő céllal állított tavaly első alkalommal adventi koszorút a népszerű Bolyai téren. A helyszín és az alkalmak jónak bizonyultak, hiszen idén is vasárnapról vasárnapra egyre többen gyűlnek össze, hogy közösségben vegyenek részt az adventi gyertyák meggyújtásán.
Nagy László unitárius lelkész
Fotó: Haáz Vince
Advent második vasárnapján is Szente Katalin, az egyesület elnöke köszöntötte a jelenlévőket, majd Nagy László unitárius lelkész osztotta meg gondolatait. A Szeretet himnuszából olvasott fel, és arról beszélt, hogy
Azt kellene megértenünk, hogy a szeretet minden ajándéknál nagyobb, összekötő kapocs, érték.
– mondta Pál apostol, és erre figyelmeztetett az unitárius lelkész is. Kiemelte, az advent jó alkalom arra, hogy befelé fordulva az igazán fontos dolgokra figyeljünk, szeretteinkre, és ne csak a külsőségekre, az ajándékokra.
Jó helyszínnek bizonyult újra és újra a Bolyai tér
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepi alkalmat Kilyén Ilka és Ritziu Ilka Krisztina dalos, verses összeállítása tette hangulatossá, és a Mennyből az angyal közös eléneklése szívet melengető élmény volt minden ünneplő számára.
Közben nemcsak a remény gyertyája gyúlt meg, hanem az utcai fények is felkapcsolódtak, így a Bolyai téren lévő két trombitás angyal is arra emlékeztette a jelenlévőket, hogy advent a készülődés időszaka, Jézus megszületésére készül a nagyvilág.
Ritziu Ilka Krisztina édesanyjával énekelt és szavalt
Fotó: Haáz Vince
Sokan gyűltek össze a koszorú köré
Fotó: Haáz Vince
A két trombitáló angyal is „részt vett” az ünnepségen
Fotó: Haáz Vince
Látványos a nagy méretű adventi koszorú
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!