
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Hétfőig várják a jelentkezőket abba a tanulócsoportba, amelyet a Gyulafehérvári Caritas indít Csíkszeredában idősek számára. A cél nemcsak a szellemi és fizikai erőnlét fenntartása, hanem az is, hogy a résztvevők kimozduljanak, közösségbe járjanak.
2018. szeptember 06., 14:592018. szeptember 06., 14:59
A tanulóklub a csíkszeredai Petőfi Sándor utca 39. szám alatt található Szent Imre Ifjúsági Központban működik majd, szeptember 12-től decemberig hetente találkoznak a résztvevők. A csoportba hétfőig lehet jelentkezni, és olyan, főként szerény anyagi körülmények között élő, a 65. életévüket betöltött személyeket várnak, akik nem akadályozottak az írásos vagy mozgásos feladatvégzésben, illetve nyitottak ismerkedésre, önmaguk fejlesztésére és tanulásra.
Szentes Bernadett pszichológus, foglalkozásvezető ismertette,
Ugyanakkor kisebb fizikai gyakorlatokat is végeznek majd. Az is céljuk, hogy jó közösség alakuljon ki, ahol a tagok jól érzik magukat és örömmel mozdulnak ki a lakásukból. A csoportba a tervek szerint 20–25 személyt fogadnak. A foglalkozások év végig tartanak, de szeretnék, ha a csoporttagok kapcsolata a továbbiakban is fennmaradna.
Szentes Bernadett még elmondta, a helyi önkormányzat által támogatott foglalkozást a szerényebb anyagi körülmények között élőknek szánják, hogy ők is részesülhessenek az idős csoportok hangulatából, lehetőségeiből. Ugyanakkor szeretnék, ha olyanok is részt vennének a tevékenységen, akik eddig inkább elzárkóztak. A városban több idős csoport is működik, most viszont főként azokat várják, akik eddig kevésbé voltak aktívak – fejtette ki a foglalkozásvezető.
A tanulóklubba jelentkezni, továbbá a részletekről érdeklődni a 0732-830157-es telefonszámon lehet.
Ma 16 óráig regisztrálhatnak a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az áprilisi országgyűlési választásra; jelenleg csaknem 492 ezren szerepelnek a levélben szavazók névjegyzékében.
Szerdán a parlament plénuma elé kerül vitára a 2026-os állami büdzsétervezet, miután a képviselőház és a szenátus illetékes szakbizottságai, majd a költségvetési bizottságok is megvitatták és elkészítették véleményezéseiket.
Jelentős eltérés volt Székelyudvarhely és Csíkszereda reggeli hőmérséklete között: a Hargitai megyeszékhely tovább tartja keddi dobogós helyét és szerdán hajnalban is is az ország leghidegebb lakott települései között maradt.
Anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok tudását szerdán, a nyolcadikosok próba-képességvizsgájának harmadik napján
Erősebben ösztönözné az állam a sérülékenyebb munkavállalói kategóriákba tartozók alkalmazását. Új támogatásokat hagytak jóvá, több, már meglévőt módosítottak – ezek között szigorítások is vannak –, a kérdés már csak az, hogy lesz-e pénz mindegyikre.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
szóljon hozzá!