
Fotó: Gecse Noémi
A Csíki Játékszín a tánc világnapján, április 29-én, csütörtökön 20 órától közös táncra hívja a közönséget.
2021. április 27., 18:082021. április 27., 18:08
Az esemény helyszíne a színház előtti tér, a rendezvényen való részvétel ingyenes és korosztálytól független. Az esemény alkalmából egy ismert, világot bejárt koreográfia megtanulására vállalkozhatnak az érdeklődők: Zaiba Anikó koreográfus vezetésével a Jerusalema című slágerre tanulható meg az az egyszerű lépéssorozat, amelynek együtt táncolása nagyon sok közösséget összehozott és elvarázsolt világszerte.
Ezt közös táncolás követi a Just Dance nevezetű társasjáték modelljére. A játék egyszerű és roppant szórakoztató: vászonra kivetített figurák táncát kell utánozni, velük egyidőben kell táncolni. Az esemény a Csíki Játékszin és a TLT Art Life egyesület közös szervezésében, a járványügyi előírásoknak megfelelően zajlik. Felhívják a figyelmet, hogy az eseményen a Csíki Játékszín hivatalos fotósa készít képfelvételeket, melyeket kizárólag dokumentációs céllal a rendezvény népszerűsítése érdekében használ majd fel a színház.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!