
Ismét élőben lehet figyelni a gólyafészek történéseit
Fotó: Milvus
Felszerelték, és be is üzemelték kedden azt a webkamerát, amelyet a gólyakedvelő közösség közös összefogásával sikerült megvásárolnia a Milvus Madártani és Természetvédelmi Csoportnak. A sáromberki kamerán keresztül ismét élőben lehet nézni a haza érkezett gólyákat.
2024. április 10., 08:212024. április 10., 08:21
Pár hete tette közzé közösségi oldalán a Milvus Madártani és Természetvédelmi Csoport azt a bejegyzést, amelyben adománygyűjtésre hívják a gólya-kedvelőket, ugyanis
A felhívás sokakat megmozgatott, és nemrég fel is szerelték az adományokból vásárolt új webkamerát.
„Egészen elképesztő volt, ahogyan Ti, gólyakedvelők összefogtatok az új webkamera megvásárlása érdekében, hogy újra követhessétek a sáromberki gólyafészek történéseit. Az adományaitokból vásárolt kamera pénteken érkezett meg, és ma sikeresen beüzemeltetük és újraindítottuk a közvetítést.
– írják a közösségi oldalukon közzétett bejegyzésben a Milvus Csoport munkatársai.
A gólyafészek történéseit itt lehet élőben követni.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
szóljon hozzá!