
Fotó: Borbély Fanni
Kibővített programmal várják az érdeklődőket a második alkalommal megszervezett Transylvanian Design Week alatt Csíkszeredában március 20. és április 20. között. A tárlat idei témája az Új középkor.
2025. március 11., 15:142025. március 11., 15:14
2025. március 11., 15:322025. március 11., 15:32
Az első Transylvanian Design Week (TDW) után két évvel kibővített programmal rendezik meg a másodikat Csíkszeredában március 20. és április 20. között.
A beküldött 133 termék közül 48 formatervező 50 munkáját tekintheti meg a közönség a Csíki Székely Múzeumban: ékszereket, bútorokat, táskákat, öltözeteket, és egyéb kézműves termékeket.
Fotó: Borbély Fanni
Karda-Markaly Aranka csíkszeredai múzeumigazgató az eseményt ismertető keddi sajtótájékoztatón elmondta,
a néprajzi, képzőművészeti, régészeti, és történelmi gyűjteményből. Olyan tárgyakat, amelyeket rég nem mutattak be, ezzel a kiállítással pedig új koncepció szerint láthatják a látogatók.
Fotó: Borbély Fanni
Oláh Gyárfás dizájner, a kiállítás kurátora ehhez kapcsolodóan elmondta, az esemény tematikája az Új középkor, a kiállítás pedig arra reflektál, hogy mi zajlik a mai világban, és ezt hogyan jelenítik meg az alkotó emberek.
Mihályfalvi Boróka projektfelelős a programot ismertette: a megnyitót március 20-án 17 órától tartják, a részvételhez regisztrálni kell a TDW weboldalán. A tárlatot április 20-ig tekinthetik meg az érdeklődök.
Fotó: Borbély Fanni
A megnyitó után március 21-én szakmai beszélgetések, előadások lesznek 10 órától ugyancsak a Csíki Székely Múzeumban, és erre is regisztrálni kell előzetesen.
április 1-én pedig Erdélyi brandek reklámfilmjei és alkalmazott animációs munkák címmel filmvetítés lesz a Csíki Moziban. A vetítést követően lehetőség lesz beszélgetni az alkotókkal.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
szóljon hozzá!