
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi római katolikus iskola ügyének rendezéséért, a meghurcolt és -félemlített szülőkért, tanárokért és diákokért, a tenni akaró politikusokért imádkoztak szombaton a főtéri plébániatemplomban. A közös imán jelen voltak Maros, Hargita és Kovászna megye önkormányzatának elnökei is.”
2017. március 18., 15:262017. március 18., 15:26
2017. március 23., 21:262017. március 23., 21:26
Míg az első, hasonló céllal tartott istentiszteleten zsúfoltságig megtelt a templom, s sokan a Deus Providebit Ház udvaráról hallgatták az imákat és prédikációt, szombaton sok üres hely volt a főtéri római katolikus templomban.
Sokan hiányoztak a diákok és a tanárok közül is, de senki nem volt jelen a tanfelügyelőség, pedagógusok szövetsége és a magyar iskolák részéről, illetve a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők közül sem találkoztunk senkivel a helyszínen.
Fotó: Haáz Vince
A három megyei önkormányzati elnök mellett jelen volt dr. Farkas Balázs, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának megbízott vezetője és dr. Szilágyi Péter nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár.
Oláh Dénes római katolikus főesperes kihangsúlyozta, bár most olyan időket élünk, amikor nehéz fölfele irányuló szívvel imádkoznunk és Isten dicsőítenünk – hiszen nem értjük és nem tudjuk, miért vannak ezek a megpróbáltatások –, fontos, hogy kitartóan forduljunk imádságban Istenhez, és akkor a zárt ajtók megnyílnak, kéréseinket meghallgatja a Mindenható.
Fotó: Haáz Vince
Az igehirdetés után Tamási Csilla imádkozott a tanítókért és a katolikus iskolákért, majd dr. Farkas Balázs olvasta fel Soltész Miklós vallásügyi államtitkár üzenetét: „Hiszem és mindannyiunknak hinniük kell, hogy Isten a Szentlélek erejét adja mindazoknak, akik az iskoláért harcolnak”.
A nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, dr. Szilágyi Péter arról beszélt, hogy Magyarország kormánya kiáll a megfélemlített, ártatlanul meghurcolt szülőkért, szolidaritásáról és erkölcsi támogatásáról biztosítja azokat, akik mindezek ellenére vállalják, hogy kiállnak jogaikért és mindent elkövetnek azért, hogy a katolikus gimnázium tovább működhessen.
A Vásárhelyi Hírlap érdeklődésére a helyettes államtitkár elmondta,
„Figyelemmel kísérjük az eseményeket, az államtitkárság folyamatosan kapcsolatban van a főkonzulátussal, az egyház vezetőivel, az iskola vezetésével. Ha kell, nemzetközi fórumokon is kiállunk az iskola ügyéért, s megadunk minden szakmai segítséget. Azért is jöttem el, hogy érzékeltessük, az eljárás, ami az iskolával, a vezetőjével és a szülőkkel, diákokkal szemben zajlik, ez nem egy európai eljárás, értékrend. A szülők kihallgatása, kérdőre vonása, hogy miért íratták a gyermeküket a romai katolikus iskolába, nem tartozik szorosan az ügyhöz, csupán hangulatkeltés, s ezzel nem értünk egyet. A római katolikus iskola megtartása, fenntartása, további működése nemcsak a marosvásárhelyieknek, erdélyi magyaroknak, hanem ugyanúgy Magyarországnak is fontos.”

A nemzetpolitikai államtitkárság elítéli a romániai korrupcióellenes ügyészség „túlkapásait” és a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium „ellehetetlenítésére irányuló törekvéseket” – közölte az államtitkárság szombaton az MTI-vel.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy a kormány várhatóan szerdán délután vagy csütörtökön fogadja el az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Ilie Bolojan kormányfő kijelentette, hogy a következő hónapokban „több tízezer” álláshelyet szüntetnek meg a központi és helyi közigazgatásban, hozzátéve, az állami vállalatok reformja prioritás, de „nem túl könnyű feladat”.
A választott tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán a próbaérettségi.
A húsvét nemcsak a kereszténység legszentebb ünnepe, hanem a hagyományok megélésének kiemelt eseménye is. Most itt a lehetőség, hogy megmutasd, te hogyan ünnepled.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
szóljon hozzá!