
Olyan is volt, amikor Sebestyén Aba színművész, Keresztes Ildikónak szolgált fel
Fotó: Facebook/Rotaract
Polgármester, múzeumigazgató, rádiós műsorvezető vagy mesepszichológus – mind-mind pincérkötényt köt az elkövetkező két hétben. Nem azért, mintha szakmát váltottak volna, de egy-egy estére elvállalták, hogy borravalót gyűjtenek a marosvásárhelyi Gyermekgyógyászati Klinika javára.
2018. december 11., 17:082018. december 11., 17:08
Talán az év ezen időszakában többen és többet jótékonykodnak, gyűjtenek, adományoznak az emberek, mint egész évben összesen. Ebből a körből próbálnak kitörni a marosvásárhelyi Rotaract Klub Téka tagjai, akik évek óta a Give in a Different Way jelszó alatt másképp próbálnak adományozni. Volt, hogy fagyizni, korcsolyázni vitték az árva gyerekeket, máskor műalkotások árverezésével igyekeztek segíteni, legsikeresebb projektjük azonban, amikor
Tavaly ilyenkor például 7588 lej értékű borravaló gyűlt össze, amelyet az Együtt a Rákos Gyerekek Alapítvány napközi központjának a helyreállítására ajánlott fel a Rotaract.
Jedd község polgármestere nem először köt kötényt magára
„Idén harmadik alkalommal kértünk fel különböző köztiszteletben álló személyiségeket, hogy pár órát szakítva szabadidejükből pincérként szolgáljanak fel egy nemes cél érdekében.
– magyarázza a Rotaract részéről Ferenczy Anna, aki úgy érzi, az eddigi akcióik közül a pincérkedés újdonsága, kreativitása az, amivel a legtöbb emberhez elértek, sőt adakozásra is biztatták ezzel őket.
A különleges felszolgálások sora hétfőn este már elkezdődött a Petry Bistro – Grill&Wine étteremben, ahol Jeszenszky Attila, Marosvásárhely egyik közismert optikusa öltött pincérkötényt magára, kedden pedig B. Szabó Zsolt rádiós műsorvezető és Bereczky Sándor fotós szolgálta ki az étterem vendégeit. De a felszolgálók közt lesz Soós Zoltán múzeumigazgató, Fülöp Tímea, a Kultúrpalota vezetője, Borsos Csaba, a Rádió Gaga jól ismert hangja, Kádár Annamária mesepszichológus, Peti András reptérigazgató és Bányai István, Jedd polgármestere is.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
szóljon hozzá!