
Akcióban a rendőrök. Pirotechnikai eszközöket is elkoboztak. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Nagyszabású ellenőrzést tartott az elmúlt napokban Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság kötelékében működő gazdasági rendőrség, amely során 61 ezer lej pénzbüntetést szabtak ki, 3000 lej értékben koboztak el javakat, és 21 személyt bírságoltak meg. Emellett 174 doboz pirotechnikai terméket is elkoboztak a hatóság emberei.
2019. december 06., 17:042019. december 06., 17:04
2019. december 06., 17:562019. december 06., 17:56
A törvénytelen kereskedelem leleplezése és megelőzése érdekében szervezett nagyszabású akciót a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon belül működő gazdasági rendőrség. Az intézmény honlapjának tájékoztatása szerint 26 rendőr vett részt az akcióban, akik 34 kereskedelmi egységet ellenőriztek.
A vonatkozó törvények be nem tartásáért 21 esetben szabtak ki bírságot, 3000 lej értékben koboztak el javakat és összesen 61 ezer lejre büntettek a rendőrök.
Az ellenőrzések során 174 doboz pirotechnikai eszközt is elkoboztak a hatóság emberei.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!