
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A húsvéti ünnepek alatt naponta átlagban mintegy 9600 rendőr gondoskodik a templomok környékén a közbiztonságról – számolt be szombaton a sajtónak az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2025. április 19., 14:562025. április 19., 14:56
Bogdan Ghebaur közlése szerint fokozott lesz a rendőri jelenlét a turisztikai célpontoknál, az üdülőhelyeken és a határátkelőhelyek közelében is.
A szóvivő az Agerpres szemléje szerint elmondta, hogy
A fő közlekedési útvonalakon a forgalmasabb időszakokban a légirendészet helikopterei is segíteni fogják közlekedésrendészet munkáját.
A szombati sajtótájékoztatón a Román Csendőrség szóvivője, Ana Maria Burchi elmondta, hogy a húsvéti ünnepek alatt országosan naponta több mint 6 ezer csendőr lesz jelen a nyilvános eseményeken.
A szóvivő tájékoztatása szerint a csendőrök a hosszú hétvégén a népszerű tengerparti üdülőhelyeken is járőrözni fognak, és naponta több mint 170 hegyi csendőr lesz készenlétben a turistautakon, hogy segítsen a bajba jutott embereken.
Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség szóvivője, Marin Adrian pedig arról számolt be: a húsvéti ünnepek alatt naponta mintegy 5000 tűzoltó áll készenlétben, hogy szükség esetén a tűzoltás mellett sürgős orvosi segítséget nyújtson.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Ingyenes méhnyakrák-szűrőprogram kezdődik a székelyföldi megyékben: 25 és 65 év közötti nők jelentkezhetnek a vizsgálatokra. A kezdeményezés a korai felismerést és a megelőzést célozza. Romániában naponta átlagosan hat nő hal meg a betegség következtében.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
Székelyföldön összesen több mint ötszáz iskolavezetői állásra írtak ki versenyvizsgát, ennek kevesebb mint fele aligazgatói poszt. A jelentkezők szeptember 14-e és október 2-a között nyújthatják be dossziéikat, a vizsga pedig három részből áll majd.
Az energiaellátás helyzete stabil, a rendelkezésre álló termelési kapacitások maximális teljesítménnyel működnek, és hozzájárulnak a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának kiesése miatti hiány pótlásához – közölte kedden az energiaügyi minisztérium.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
szóljon hozzá!