
A nem szokványos tornaterem látványterve, a tetőn a sportpályával. Több mint két év múlva készül el
Fotó: Forrás: Csík-info/Facebook
Hosszas előkészítés, a költségek fokozatos növekedése után elkezdődik a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola földbe süllyesztett tornatermének építése. Rendhagyó megoldással, a terepviszonyokat kihasználva építkeznek, és az sem szokványos, hogy az építmény tetején sportpálya kap helyet.
2020. július 15., 12:372020. július 15., 12:37
Közel tíz év kellett ahhoz, hogy célegyenesbe kerüljön a beruházás, eközben pedig a költségek lassan, de biztosan emelkedtek, elérve az eredetileg becsült összeg közel kétszeresét.
2013-ban a dokumentáció kiigazítása szerepelt a napirenden, viszont csak 2016-ban nyílt lehetőség arra, hogy a költségekre támogatást igényeljen a város. Akkor a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) több csíkszeredai beruházást is támogatásra érdemesnek minősített, köztük az iskola tornatermének építését is.
Mivel abban az évben a kiírt közbeszerzési eljáráson nem érkezett ajánlat, és az építőipari árak és költségek tovább emelkedtek, a becsült értéket áfástól 9,1 millió lejre kellett emelni. 2019-ben öt eredménytelen licit következett, idén aztán több jelentkező közül lehetett kiválasztani a nyertes ajánlatot, amelyet egy bukaresti cég nyújtott be.
Az iskola lejtős udvarán jelenleg két sportpálya van, két különböző szinten. A tervek szerint a Petőfi Sándor utcára néző kosárlabdapálya helyén játszóteret alakítanak ki, ebből az irányból bekötőút vezet majd az iskola mellett, zöldövezettel és futópályával szegélyezve.
A kétszintes épületben sportpálya, öltözők, mosdók, zuhanyzók, raktárhelyiségek lesznek, tetején pedig 20x33 méteres alapterületű, védőhálóval felszerelt sportpálya kap helyet.
Kérdésünkre Füleki Zoltán csíkszeredai alpolgármester úgy nyilatkozott, a beruházás ütemtervéről a munkaterület átadása után egyeztetnek az építővel – ez nemsokára megtörténik. Idén az időjárási viszonyoktól függően az alapozást kezdik el, és
– tudtuk meg.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
szóljon hozzá!