
Fotó: Baricz Tamás Imola
A magyar népmese napja alkalmából tartottak ünnepséget a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Benedek Elek születésnapjára meseolvasással, mesehallgatással emlékeztek, ezúttal kicsinek bizonyult a könyvtár nagyterme. Első alkalommal, hirdetett meseíró pályázatot is a könyvtár, hétfőn délben értékelték ki Az én mesém címmel beküldött kis történeteket.
2017. október 02., 20:552017. október 02., 20:55
2017. október 02., 22:082017. október 02., 22:08
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár a Figura Stúdió Színházzal közösen szervezte meg a magyar népmese napjára összeállított programot. Hétfőn délelőtt a gyerekeknek Pignitzky Gellért színművész olvasott fel mesét, majd a kisiskolások között is akadtak bátor jelentkezők, akik mesét mondtak, vagy felolvastak Benedek Elek meséiből. Míg a tavaly könyvtárhasználati vetélkedőt tartottak, az idén meseíró pályázatot hirdettek, ezáltal fejlesztve a gyerekek kreativitását.
Fotó: Baricz Tamás Imola
„Általában állatmeséket és kedvencekkel való történeteket küldtek be a gyerekek. Az ők kicsi világukat vetették papírra, azokat az eseményeket, melyek nap, mind nap megtörténnek velük” – mondta el a gyergyószentmiklósi könyvtár igazgatója, Ferencz-Mátéfi Kriszta. Az igazgató mellett Kovács Klára gyerekkönyvtáros, Czirják Edit tanítónő és Borsos Júlia, a művelődési központ munkatársa értékelte a beérkezett történeteket.
– mondta többek között Czirják Edit a pályázatok kiértékelésén. Majd a mese szerkezetéről és a mesetípusokról, illetve a mese szépségéről, az olvasás fontosságáról beszélt a gyerekeknek, aztán egy általa írt mesével is megajándékozta őket.
A résztvevők Benedek Elek Farkas koma háza című meséjét kapták ajándékba, és persze mellé édesség is járt. A meseíró pályázatra benevezők meséskönyvvel és csokoládéval térhettek haza.
Fotó: Baricz Tamás Imola
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől - derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.
Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
Kezdetét vette április 14-én Csíksomlyón a Szent Antal nagykilenced, amely kilenc héten át, egészen június 9-ig hívja közös imádságra a híveket a kegytemplomban.
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
szóljon hozzá!