
A Hargita megyébe helyezett újoncok
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Összesen harmincnyolc végzős rendőrt helyeztek Hargita megyébe és negyvenet Kovászna megyébe a câmpinai és kolozsvári akadémiákról, akik tapasztalt kollégáik vezetése alatt teljesítenek szolgálatot az elkövetkező hónapokban.
2023. november 28., 16:522023. november 28., 16:52
2023. november 28., 18:412023. november 28., 18:41
Iordan Ştefan Mircea, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság parancsnoka, valamint az egységek vezetői fogadták hétfőn az újoncokat, akiket még aznap beosztásukba helyeztek.
– tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Kovászna megyébe beosztott végzősök
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Kovászna megyében negyven végzőst köszöntöttek kedden, akik a câmpinai akadémián tanultak. A rendőr-főkapitányság vezetősége köszöntötte őket hangsúlyozva az olyan rendőri értékeket, mint a csapatmunka, kollegialitás, fegyelem, elhivatottság, szakmaiság, határozottság és pártatlanság a polgárokkal való kapcsolat során.
Az újonnan érkezőket a meglevő üres álláshelyekre osztották be és szakmai mentorálásban részesülnek tapasztalt kollégáik mellett – összegezte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A házi feladat intézményét módosító rendelettervezetet bocsátott csütörtökön közvitára az oktatási minisztérium.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
1 hozzászólás