
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
A Gyulafehérvári Főegyházmegye egyik legnagyobb, fiatalokat összehozó nyári programja évről évre a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó. Noha az eredeti tervek még több helyszínen történő lebonyolítást jeleztek elő, a hajrában mégis sikerült Csíksomlyóra összpontosítani a találkozót.
2021. augusztus 11., 13:052021. augusztus 11., 13:05
2021. augusztus 11., 13:262021. augusztus 11., 13:26
A kedd esti megnyitó a hagyományokhoz híven a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Szent István-házának udvarán kezdődött Csíksomlyón. A több száz fiatalt előbb játékosan kovácsolták csapattá a szervezők, majd Csíki Szabolcs, az egyházmegye ifjúsági főlelkésze köszöntötte őket.
„Amit Krisztus megérint, az megújul, és ez a mi reményünk. Amennyiben szeretnétek, hogy az életetek megteljen élettel, bátorítalak benneteket, hogy nyissátok meg a szíveteket Krisztus előtt ezekben a napokban” – mutatott rá a találkozó vezérgondolatára a csíkdelnei plébános.
Tamás József nyugalmazott püspök minden évben anyagi támogatásával és jelenlétével járul hozzá a találkozóhoz. Köszöntő beszédében hálát adott, hogy egy év kihagyás után ismét fiatalokkal telhetett meg az udvar.
– hangzott el.
Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök beszédében az öröm és szeretet kettősségét jelölte meg a CSIT kapcsán, Korodi Attila csíkszeredai polgármester pedig azt hangsúlyozta, hogy a fiatalok jelenlétével az élet sava-borsa visszaköltözik a városba és Csíksomlyóra. A köszöntések után szó esett a Szelterszen már építési fázisban lévő ifjúsági házról is, amelyet a főegyházmegye a magyar kormány segítségével valósít meg.
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
Az est hátralevő részében a lelkes fiataloknak táncházat tartottak az udvaron. Az idei találkozó két főszervezője Fleischer Gellért és Lázár Annamária, mindketten régi résztvevői a CSIT-nek. Utóbbi portálunk érdeklődésére elmondta, eleinte a járványügyi korlátozások miatt gondolkodtak több helyszínben, végül viszont egyszerűbbnek látszott, és a szabályok is lehetővé tették, hogy csak a hagyományos helyszínen tartsák meg az ötnapos rendezvényt.
– tudatta.
A programok kapcsán elmondta, szerdától péntekig délelőttönként különböző előadások lesznek korcsoportokra leosztva, délután pedig tizenöt féle műhelyt tartanak többek között kiscsoportos beszélgetések, kézművesség, sport és csapatversenyek témakörökben. Csütörtök este lesz a szentségimádás, péntek este a CSIT-Band koncertezik, szombaton délben tizenkét órakor pedig – újításként – a Hármashalom-oltárnál ünnepélyes szentmisével zárul a találkozó. „Ezt Kerekes László segédpüspök fogja bemutatni, erre az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várunk” – összegezte Lázár Annamária.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!