
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
A Gyulafehérvári Főegyházmegye egyik legnagyobb, fiatalokat összehozó nyári programja évről évre a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó. Noha az eredeti tervek még több helyszínen történő lebonyolítást jeleztek elő, a hajrában mégis sikerült Csíksomlyóra összpontosítani a találkozót.
2021. augusztus 11., 13:052021. augusztus 11., 13:05
2021. augusztus 11., 13:262021. augusztus 11., 13:26
A kedd esti megnyitó a hagyományokhoz híven a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Szent István-házának udvarán kezdődött Csíksomlyón. A több száz fiatalt előbb játékosan kovácsolták csapattá a szervezők, majd Csíki Szabolcs, az egyházmegye ifjúsági főlelkésze köszöntötte őket.
„Amit Krisztus megérint, az megújul, és ez a mi reményünk. Amennyiben szeretnétek, hogy az életetek megteljen élettel, bátorítalak benneteket, hogy nyissátok meg a szíveteket Krisztus előtt ezekben a napokban” – mutatott rá a találkozó vezérgondolatára a csíkdelnei plébános.
Tamás József nyugalmazott püspök minden évben anyagi támogatásával és jelenlétével járul hozzá a találkozóhoz. Köszöntő beszédében hálát adott, hogy egy év kihagyás után ismét fiatalokkal telhetett meg az udvar.
– hangzott el.
Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök beszédében az öröm és szeretet kettősségét jelölte meg a CSIT kapcsán, Korodi Attila csíkszeredai polgármester pedig azt hangsúlyozta, hogy a fiatalok jelenlétével az élet sava-borsa visszaköltözik a városba és Csíksomlyóra. A köszöntések után szó esett a Szelterszen már építési fázisban lévő ifjúsági házról is, amelyet a főegyházmegye a magyar kormány segítségével valósít meg.
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
Az est hátralevő részében a lelkes fiataloknak táncházat tartottak az udvaron. Az idei találkozó két főszervezője Fleischer Gellért és Lázár Annamária, mindketten régi résztvevői a CSIT-nek. Utóbbi portálunk érdeklődésére elmondta, eleinte a járványügyi korlátozások miatt gondolkodtak több helyszínben, végül viszont egyszerűbbnek látszott, és a szabályok is lehetővé tették, hogy csak a hagyományos helyszínen tartsák meg az ötnapos rendezvényt.
– tudatta.
A programok kapcsán elmondta, szerdától péntekig délelőttönként különböző előadások lesznek korcsoportokra leosztva, délután pedig tizenöt féle műhelyt tartanak többek között kiscsoportos beszélgetések, kézművesség, sport és csapatversenyek témakörökben. Csütörtök este lesz a szentségimádás, péntek este a CSIT-Band koncertezik, szombaton délben tizenkét órakor pedig – újításként – a Hármashalom-oltárnál ünnepélyes szentmisével zárul a találkozó. „Ezt Kerekes László segédpüspök fogja bemutatni, erre az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várunk” – összegezte Lázár Annamária.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
szóljon hozzá!