
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
A Gyulafehérvári Főegyházmegye egyik legnagyobb, fiatalokat összehozó nyári programja évről évre a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó. Noha az eredeti tervek még több helyszínen történő lebonyolítást jeleztek elő, a hajrában mégis sikerült Csíksomlyóra összpontosítani a találkozót.
2021. augusztus 11., 13:052021. augusztus 11., 13:05
2021. augusztus 11., 13:262021. augusztus 11., 13:26
A kedd esti megnyitó a hagyományokhoz híven a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Szent István-házának udvarán kezdődött Csíksomlyón. A több száz fiatalt előbb játékosan kovácsolták csapattá a szervezők, majd Csíki Szabolcs, az egyházmegye ifjúsági főlelkésze köszöntötte őket.
„Amit Krisztus megérint, az megújul, és ez a mi reményünk. Amennyiben szeretnétek, hogy az életetek megteljen élettel, bátorítalak benneteket, hogy nyissátok meg a szíveteket Krisztus előtt ezekben a napokban” – mutatott rá a találkozó vezérgondolatára a csíkdelnei plébános.
Tamás József nyugalmazott püspök minden évben anyagi támogatásával és jelenlétével járul hozzá a találkozóhoz. Köszöntő beszédében hálát adott, hogy egy év kihagyás után ismét fiatalokkal telhetett meg az udvar.
– hangzott el.
Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök beszédében az öröm és szeretet kettősségét jelölte meg a CSIT kapcsán, Korodi Attila csíkszeredai polgármester pedig azt hangsúlyozta, hogy a fiatalok jelenlétével az élet sava-borsa visszaköltözik a városba és Csíksomlyóra. A köszöntések után szó esett a Szelterszen már építési fázisban lévő ifjúsági házról is, amelyet a főegyházmegye a magyar kormány segítségével valósít meg.
Fotó: Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó
Az est hátralevő részében a lelkes fiataloknak táncházat tartottak az udvaron. Az idei találkozó két főszervezője Fleischer Gellért és Lázár Annamária, mindketten régi résztvevői a CSIT-nek. Utóbbi portálunk érdeklődésére elmondta, eleinte a járványügyi korlátozások miatt gondolkodtak több helyszínben, végül viszont egyszerűbbnek látszott, és a szabályok is lehetővé tették, hogy csak a hagyományos helyszínen tartsák meg az ötnapos rendezvényt.
– tudatta.
A programok kapcsán elmondta, szerdától péntekig délelőttönként különböző előadások lesznek korcsoportokra leosztva, délután pedig tizenöt féle műhelyt tartanak többek között kiscsoportos beszélgetések, kézművesség, sport és csapatversenyek témakörökben. Csütörtök este lesz a szentségimádás, péntek este a CSIT-Band koncertezik, szombaton délben tizenkét órakor pedig – újításként – a Hármashalom-oltárnál ünnepélyes szentmisével zárul a találkozó. „Ezt Kerekes László segédpüspök fogja bemutatni, erre az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várunk” – összegezte Lázár Annamária.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
szóljon hozzá!