Hirdetés
Hirdetés

Közel négy év után is nyomozati szakaszban van a Csíki Lázon történt tarvágás ügye

Letarolt terület maradt a tulajdonosoknak. Elhúzódó vizsgálat •  Fotó: Kristó Róbert

Letarolt terület maradt a tulajdonosoknak. Elhúzódó vizsgálat

Fotó: Kristó Róbert

Decemberben négy éve lesz, hogy a Csíki Lázon történt tarvágással több tulajdonost károsítottak meg. Noha tavaly megállapították, hogy illetéktelen fakivágás történt, a nyomozás elhúzódott az ügyben, a vádemelésre még várni kell.

Kovács Attila

2017. október 28., 17:122017. október 28., 17:12

Akárcsak idén tavasszal, most is a csíkszeredai ügyészséghez fordultunk azzal a kérdéssel, hogy történt-e előrelépés az ügyben, lezárták-e a nyomozást a több bűncselekménnyel is gyanúsítható személyek esetében. Mint kiderült,

a vizsgálatok még tartanak, a nyomozást nem fejezték be.

Hirdetés

Továbbra is gyanúsítottak

A csíkszeredai ügyészségtől kapott válaszból kitűnik, hogy a nyomozó hatóságok megtették a megbízott ügyész által elrendelt intézkedéseket, a bűnügyi vizsgálatot pedig még nem zárták le.

Idézet
A vizsgált személyeknek továbbra is gyanúsítotti minőségük van, nem rendelték el a nyomozás kiterjesztését vagy a cselekmények jogi besorolásának megváltoztatását

– áll az ügyészségtől kapott hivatalos dokumentumban. A válaszban megjegyzik, az ügyben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közrendi osztálya nyomoz a csíkszeredai ügyészség felügyelete alatt.

A nyomozás folytatása a büntetőeljárás egy szakasza, amelyet a büntetőjogi perrendtartás szabályoz, és célja a bizonyítékok felhasználásának előkészítése, amely nem írhatja felül az ártatlanság vélelmének elvét

– olvasható még a dokumentumban.

A csíkszeredai ügyészség tavaly G. Z., P. E. és P. T. ellen illetéktelen fakivágásban való részvétel gyanúja miatt rendelte el a büntetőeljárás folytatását.

A Csíki Lázon történtek nyomán egy másik bűncselekmény gyanúja is felmerült, mert a gyanúsítottak egyike, G. Z. vélhetően hamis okirat felhasználásával jutott jogosulatlan támogatáshoz az Európai Unió által biztosított alapokból.

Ezt az ügyet az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) marosvásárhelyi területi irodája vizsgálja, vádemelés ebben az esetben sem történt.

Falopás, illetéktelen vágás
Az ügyészség megállapítása szerint 2013 decemberében a Hargitán, a Csíki Lázként ismert területen a magát tulajdonosként beállító G. Z., illetve a fát felvásárló és kitermelő cég képviselői, P. E. és P. T. szándékosan és illetéktelenül vágatták ki a cég alkalmazottaival az erdészeti szervek által ki nem bélyegzett, lábon álló fákat. A helyszíni vizsgálatok nyomán a 7 károsult csíksomlyói személy tulajdonában levő területen összesen 2351 csutakot azonosítottak az engedély nélküli fakivágás után, az okozott kár értéke eléri az 54 805 lejt. Ugyanakkor G. Z., aki rávette a cég alkalmazottait, hogy elszállítsák a beerdősödött területekről kivágott fákat, és arról biztosította a vásárló képviselőit, hogy ő a területek tulajdonosa, elkövette a falopásban való részvétel bűncselekményét is.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 09., vasárnap

A Transalpinát is lepipálja a nagy háború idején épült Strategica

Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.

A Transalpinát is lepipálja a nagy háború idején épült Strategica
Hirdetés
2026. augusztus 09., vasárnap

Három férfit vettek őrizetbe a megtámadott mentőautó ügyében

A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.

Három férfit vettek őrizetbe a megtámadott mentőautó ügyében
2026. augusztus 09., vasárnap

Raed Arafat: elfogadhatatlan az életmentők elleni erőszak

A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.

Raed Arafat: elfogadhatatlan az életmentők elleni erőszak
2026. augusztus 09., vasárnap

Fejszékkel támadtak a mentősökre egy TikTokon terjedő álhír miatt – videóval

Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.

Fejszékkel támadtak a mentősökre egy TikTokon terjedő álhír miatt – videóval
Hirdetés
2026. augusztus 09., vasárnap

Aratókalákával idézték fel a múltat Csíkszentkirályon

Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.

Aratókalákával idézték fel a múltat Csíkszentkirályon
2026. augusztus 09., vasárnap

A hétvégi felszusszanás után hétfőtől ismét visszatér a kánikula

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.

A hétvégi felszusszanás után hétfőtől ismét visszatér a kánikula
2026. augusztus 09., vasárnap

Sikeres volt a vízterelés: nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje Csernavodánál

Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.

Sikeres volt a vízterelés: nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje Csernavodánál
Hirdetés
2026. augusztus 09., vasárnap

Magyar előadók Sziget-koncertjei lesznek láthatók az M1-en

Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

Magyar előadók Sziget-koncertjei lesznek láthatók az M1-en
2026. augusztus 08., szombat

Baka András elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

Baka András elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre
2026. augusztus 08., szombat

Románia irányából érkező ukrán csalidrón robbant fel Bulgáriában – frissítve

Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.

Románia irányából érkező ukrán csalidrón robbant fel Bulgáriában – frissítve
Hirdetés