
Képük illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Év eleje óta összesen mintegy kétszáz, az elmúlt héten kilenc alkalommal jelentették medve jelenlétét lakott területen vagy azok közelében Hargita megyében – közli a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség sajtóosztálya.
2023. július 25., 14:012023. július 25., 14:01
2023. július 25., 14:022023. július 25., 14:02
Az elmúlt héten Székelyudvarhelyen, Güdüctelepen, Tusnádfürdőn, Varságon és Gyergyóhollón észleltek vadat az összesítés értelmében. Legtöbbször, azaz három alkalommal érkezett Ro-Alert riasztás medve jelenléte miatt Székelyudvarhelyen az elmúlt hét folyamán: a helyszínre kiszálló csendőrök egy alkalommal nem találták meg az állatot, másik két alkalommal sikerült elűzniük a vadakat, amelyek egyébként udvarokon kerestek élelmet. Güdüctelepen két alkalommal kellett közbeavatkozniuk a csendőröknek, és mindkét esetben sikerült elkergetni a medvét.
Az összesítés szerint Tusnádfürdőről, Varságról, valamint Gyergyóholló településről is érkezett riasztás, azonban hatósági beavatkozásra nem volt szükség. Eddig az év kezdete óta a csendőrség körülbelül kétszáz hívást regisztrált, amelyet a 112-es segélyhívó számon tettek lakott területen vagy azok közelében lévő medve miatt az emberek. A hatóságiak továbbra is arra kérnek mindenkit, ha medvét látnak, hívják a 112-es számot, illetve ne etessék és ne filmezzék a vadakat.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
1 hozzászólás