
Fotó: Pinti Attila
A Maros megyei Mezőgazdasági Igazgatósághoz 1900 hektárnyi területről jelentettek aszálykárokat a gazdák, elsősorban a Mezőségről. A kár mértékét a helyszínen ellenőrzik a szakemberek – mondta el a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségnek az igazgatóság illetékese.
2024. augusztus 16., 20:012024. augusztus 16., 20:01
2024. augusztus 16., 20:212024. augusztus 16., 20:21
A mezőgazdasági minisztérium augusztus 19-ig hosszabbította meg a határidőt, ameddig a gazdák benyújthatják a megyei igazgatóságokhoz az aszálykárigénylést.
A törvény értelmében akkor beszélhetünk aszálykárról, ha az adott terület legalább 30 százalékán a forróság és a csapadékhiány miatt nem lett termés.
Az igazgatóság vezetője, Silvia Jude a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének elmondta, hogy
Az aszály elsősorban a kukorica- és napraforgótermést érintette.
A gazdák jelentéseit a mezőgazdasági igazgatóság szakemberei a helyszínen ellenőrzik és az általuk kiállított jegyzőkönyvek alapján biztosítják a kártérítést.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
szóljon hozzá!