
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei prefektúra jelentése szerint az elmúlt huszonnégy órában 67 új koronavírusos esetet azonosítottak, ezzel a járvány kezdete óta a megbetegedett személyek száma 21 800-ra emelkedett.
2021. április 12., 14:372021. április 12., 14:37
2021. április 12., 14:372021. április 12., 14:37
Kórházban 401 beteget kezelnek, orvosi megfigyelés alatt 25 fertőzés-gyanús személyt tartanak. Otthonában gyógyul 125 személy, karanténban töltenek tizennégy napot 1202-ten. A koronavírus-fertőzéssel összehozható betegségben elhunytak száma 653-ra emelkedett.

A tesztek és a megbetegedések száma is visszaesett a vasárnapi adatokhoz képest. A szombati adatok szerint 8114-gyel kevesebb tesztet végeztek el, melyeknek alapján 979-cel kevesebb megbetegedést regisztráltak, mint egy nappal korábban.
Marosvásárhely fertőzöttségi mutatója meghaladta a 4 ezreléket, ezért a hétvégétől életbe lépnek az újabb szigorítások. Maros megyében kijárási korlátozás volt a hétvégén este 8 órától Szászrégenben, Marossárpatakon, Nyárádtőn, Marosbogáton és Kozmatelkén.

A vasárnapi alacsony értéknél is kevesebb új fertőzést azonosítottak hétfőn Hargita megyében, a fertőzöttségi arány viszont növekedett, és egy haláleset is történt a térségben. A kórházban ápoltak száma szintén emelkedett.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
szóljon hozzá!